Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Od czego zacząć odgracanie domu?

Less waste
Anna Dobrut
Od czego zacząć odgracanie domu?

Wiosna już za nami, ale nigdy nie jest za późno na porządki w domu. Minimalizm pokazał nam, jak ważne jest zmniejszenie ilości rzeczy. Nie tylko sprzątanie stanie się o wiele łatwiejsze, ale również Ty poczujesz się lżej, mając mniej gratów i niepotrzebnych sprzętów. Sprawdź, jak szybko odgracić mieszkanie! 

Wyjmij wszystkie rzeczy z półek i szuflad 

Półki oraz szuflady mogą być pełne zaskakujących „skarbów”. Będzie Ci znacznie łatwiej, jeśli na początku wyjmiesz je wszystkie, by oczyścić szuflady. To również dobry moment na ich umycie. 

Pogrupuj rzeczy 

Podczas porządków ważne jest pogrupowanie rzeczy tak, by wiedzieć, czy dana rzecz nadaje się do wyrzucenia, czy dalszego użytkowania. Sprawdź, czy znalezione przez Ciebie przedmioty są zdatne do użycia, a może będą odpowiednie do obdarowania kogoś biedniejszego. Zostaw tylko to, co jest ci konieczne. Postaraj się odrzucić na bok sentymenty i pozbądź się niepasujących do siebie świeczników, rozkompletowanych naczyń lub niemodnej, sztucznej biżuterii.

Znajdź miejsce na przechowywanie 

Pozostałe drobiazgi, takie jak kable, wtyczki, zasilacze czy też śrubokręty, należy pogrupować i znaleźć dla nich odpowiednie pudełko. Zapanujesz nad chaosem i zadbasz, by kable nie pozostawały splątane w jednej szufladzie, do której koniec końców lądują inne graty. Przed włożeniem kabli do pudeł koniecznie zwiń je i zabezpiecz za pomocą gumki recepturki. 

Przy układaniu biżuterii staraj się nie mieszać ze sobą wisiorków na łańcuszkach, ponieważ mogą się poplątać podczas ich wyciągania. Postaw na specjalny wieszak lub szkatułkę, w której każdy łańcuszek będzie miał swoje miejsce. 

Przejrzyj dokumenty oraz pudełka po sprzętach RTV i AGD 

W wielu mieszkaniach istnieją specjalne schowki na pudełka po zakupionych sprzętach RTV lub AGD. Niestety zajmują bardzo dużo miejsca, a w wielu przypadkach nie są potrzebne. Pudełko po zakupionej elektronice lub urządzeniach AGD jest konieczne w przypadku, kiedy chcemy oddać je na gwarancję. Niestety wiele osób ma zapędy do „chomikowania” pudeł po urządzeniach, których czas gwarancji już dawno minął. Warto uporządkować dokumenty i paragony oraz sprawdzić, czy wszystkie pudła są nam faktycznie potrzebne. Przy altanach śmietnikowych istnieją specjalne kontenery na makulaturę. 

Wystaw niepotrzebne przedmioty i ubrania na aukcji

W domu na pewno przechowujesz ubrania, książki lub płyty CD, których nie używasz. Warto je przejrzeć, by znaleźć więcej przestrzeni w mieszkaniu i lepiej poukładać te rzeczy, które pozostaną. Istnieją aplikacje do sprzedaży nieużywanych i używanych ubrań, takie jak Vinted lub OLX, na których w ciągu kilku minut możesz wystawić darmowe ogłoszenie z wybraną przez Ciebie ceną. Dzięki nim znacznie szybciej znajdziesz kupca i pozbędziesz się niepotrzebnych rzeczy z domu.

W poszukiwaniu kupców przeglądaj grupy na Facebooku oraz inne portale społecznościowe. Możesz negocjować na nich ceny oraz umówić się na obejrzenie Twojej kolekcji.  Pamiętaj, by przed sprzedażą zadbać o ładny wygląd ubrań czy elektroniki i koniecznie znajdź pudełka lub wieszaki, dzięki czemu ewentualny ich transport będzie łatwiejszy. Swoich “gratów” pozbędziesz się też na wyprzedaży garażowej.

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nawozy donasienne — klucz do zdrowego wzrostu Twoich roślin
Nawozy donasienne — klucz do zdrowego wzrostu Twoich roślin
Odkryj znaczenie nawozów donasiennych dla zdrowego wzrostu Twoich roślin. Dowiedz się więcej!
Ostatnie wpisy
Jakie rolety wybrać do sypialni?
Jakie rolety wybrać do sypialni?
Jak pozbyć się pluskwy domowej?
Jak pozbyć się pluskwy domowej?