Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Gdzie wyrzucić styropian? Do jakiego pojemnika?

Less waste
Aleksandra Tabak
Gdzie wyrzucić styropian? Do jakiego pojemnika?

Od 2017 roku przy segregacji odpadów obowiązuje podział na pięć frakcji: papier, odpady biodegradowalne, metal i tworzywa sztuczne oraz szkło i odpady zmieszane. Przy niektórych produktach mogą pojawić się wątpliwości, gdzie należy je wyrzucić. Jednym z takich problematycznych odpadów jest styropian. Zobacz, jak należy segregować ten materiał.

Styropian to tworzywo sztuczne – w większości wypadków powinien więc trafić do kosza z metalami i tworzywami sztucznymi. Jednak nie zawsze – w przypadku styropianowych opakowań po jedzeniu, jeżeli są mocno zabrudzone, a zwłaszcza zatłuszczone, wówczas należy wyrzucić je do odpadów zmieszanych. Z kolei opakowania styropianowe dużych rozmiarów, jak te po telewizorach, pralkach, czy lodówkach, należy oddać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Jeżeli zaś posiadamy niewykorzystany styropian budowlany, powinien on zostać odebrany przez firmę wywożącą odpady poremontowe.

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Chaber bławatek w pielęgnacji skóry o wszechstronnym zastosowaniu
Chaber bławatek w pielęgnacji skóry o wszechstronnym zastosowaniu
Chaber bławatek jest traktowany jak chwast, tymczasem charakteryzuje się szeregiem cennych właściwości. Poznaj jego lecznicze i kosmetyczne działanie!
Ostatnie wpisy