Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Farby do malowania ścian w pokoju dziecięcym – czym powinny się wyróżniać?

Minimalistyczny dom/Urządzanie
Tekst sponsorowany
Farby do malowania ścian w pokoju dziecięcym – czym powinny się wyróżniać?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Pokój dziecięcy to niezwykle ważne miejsce dla każdego malucha. Taka przestrzeń powinna być zaprojektowana z myślą o jego bezpieczeństwie, komforcie i rozwoju. Farby do malowania ścian, które wybierzemy, odgrywają w tym procesie bardzo ważną rolę. Odpowiednio dobrane kolory mogą wpłynąć na nastrój i emocje dziecka. Ważna będzie również jakość samych produktów – ich skład czy właściwości, pozwalające np. łatwo usunąć zabrudzenia. Przedstawimy najważniejsze czynniki, które warto wziąć pod uwagę podczas wyboru farb do pokoju dziecka.

Bezpieczeństwo farb w pokoju dziecięcym

Farby, które wykorzystujemy do malowania ścian w pokoju dziecięcym, muszą być bezpieczne dla zdrowia maluchów i nie emitować uciążliwych zapachów. Dobrej jakości produkty są wolne od szkodliwych składników, takich jak lotne związki organiczne, substancje rakotwórcze czy toksyczne pigmenty. Warto zwrócić uwagę na certyfikaty, takie jak np. Ecolabel, które gwarantują, że dana farba jest bezpieczna dla zdrowia i środowiska. Często produkty te są również rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne.

Trwałość farb do malowania ścian w pokoju dziecka

Inną istotną cechą powłoki, która znajdzie się na ścianach w królestwie małej księżniczki lub księcia jest trwałość. Pokoje dziecięce to miejsca, w których zazwyczaj wiele się dzieje – maluchy bawią się, skaczą, rysują, a wszystko to może wpłynąć na stan pomieszczenia. Dlatego warto wybierać farby do malowania ścian, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne i nie blakną zbyt szybko pod wpływem działania światła.

Odpowiednie farby do pokoju dziecięcego powinny być również łatwe do utrzymania w czystości. Dzieci są z natury bardzo aktywne, a to oznacza, że w ich pokoju często pojawiają się tłuste plamy, niechciane rysunki na ścianach i inne zabrudzenia. Dlatego ważne jest, aby wybrać farby, z których łatwo usuwa się ślady po rączkach czy kredkach bez ryzyka utraty koloru powłoki. Dobrym pomysłem w takim przypadku mogą być produkty lateksowe.

Dostosowanie kolorów do wieku dziecka

Podczas poszukiwania farby do malowania ścian w pokoju swojej pociechy warto zwracać uwagę nie tylko na parametry techniczne. Ważny będzie również odpowiedni dobór kolorów. Barwy mogą oddziaływać na nastrój, emocje i zachowanie dziecka. Trzeba pamiętać o tym, że kolory wpływają inaczej na dzieci w różnym wieku. W przypadku przestrzeni dla niemowląt zalecane są odcienie pastelowe, które wprowadzą do pomieszczenia spokój i harmonię. Dla starszych dzieci można wybrać bardziej intensywne kolory, np. żółty czy pomarańczowy, które pobudzają kreatywność i dodają energii.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ponadczasowe płaszcze damskie – te modele nigdy nie wyjdą z mody!
Ponadczasowe płaszcze damskie – te modele nigdy nie wyjdą z mody!
Jaki model wybrać – trencz, wełniany, a może wiązany? Zobacz sama!
Ostatnie wpisy
Jakie rolety wybrać do sypialni?
Jakie rolety wybrać do sypialni?
Jak pozbyć się pluskwy domowej?
Jak pozbyć się pluskwy domowej?