Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

5 patentów, które pomogą Ci w byciu offline w domu

Slow życie
Wiktoria Florek
5 patentów, które pomogą Ci w byciu offline w domu

Wraz z rozpowszechnieniem się smartfonów, jesteśmy prawie cały czas online. Oczywiście ma to wiele zalet, dzięki temu jesteśmy na bieżąco z informacjami z całego świata i niemal natychmiastowo możemy na nie reagować. Czasem jednak nawał wiadomości jest przytłaczający. Co zrobić, aby choć na chwilę znów być offline?

Praktycznie cały czas jesteśmy podłączeni do sieci i dostajemy na smartfony powiadomienia o nowych mailach czy lajkach na Facebooku. Nieprzerwanie skrolujemy, komentujemy i odpisujemy na wiadomości. Coraz więcej osób jest zmęczonych życiem w wirtualnym świecie i stara się stawiać wyraźne granice między światem realnym i nierealnym. Obecnie musimy wręcz planować czas spędzony bez internetu. W tym artykule przedstawimy Ci pięć sposobów na to jak być offline w domu.

Jak zrobić internetowy detoks?

Nieustanny dostęp do informacji czy powiadomień sprawia, że stajemy się nimi przytłoczeni. Przeglądanie zdjęć czy forów internetowych staje się coraz mniej atrakcyjne i widzimy, jak wiele czasu na to tracimy. Dlatego warto zaplanować sobie na początek dzień offline, który pomoże Ci odzyskać ciszę i spokój. Będziesz miała czas na skupienie się na tym co naprawdę ważne. Wykorzystaj ten czas na przyjemności, o których zapomniałaś, skrolując Instagrama. Wybierz odpowiedni dzień, kiedy nie masz zaplanowanych żadnych spotkań online, na przykład sobotę lub niedzielę. Wyłącz powiadomienia ze wszystkich aplikacji. Jeśli jednak będziesz chciała sprawdzić jakąś informację w internecie, nie zaleje Cię tona powiadomień. Dzień bez internetu wykorzystaj na nadrobienie zaległości i odpoczynek. 

Co robić w dniu offline?

Żeby Twój detoks nie okazał się jedynie nieudanym eksperymentem, zaplanuj sobie wcześniej cały dzień, tak żebyś z nudów nie sięgała po telefon. Przed takim dniem zamknij też wszystkie swoje niedokończone sprawy, tak żeby Twój relaks nie zamienił się w myślenie o zalegającej robocie. Już dzień wcześniej odpisz na maile i zrób inne rzeczy, które mogą przerwać Twój dzień offline. W ten sposób zabezpieczysz się przed pokusą. 

  1. Schowaj telefon

Telefon tego dnia najlepiej schowaj i to dosłownie. Do szuflady, szafy – gdzie chcesz, ale tak, żeby nie leżał w widocznym miejscy. 

  1. Zainstaluj aplikację monitorującą czas spędzony przed ekranem

Taką aplikacją jest na przykład Quality Time, która pozwoli Ci na monitorowanie dokładnego czas spędzonego przed ekranem. Często przeglądamy social media bez większego celu, a dla zwykłego zabicia czasu i zwykle ponad miarę. 

  1. Pójdź na spacer po okolicy

W dniu bez internetu dla zabicia czasu pójdź na spacer. Poznawanie świata rzeczywistego jest dużo przyjemniejsze. Może w Twojej okolicy coś się zmieniło i nawet o tym nie wiesz? Nie traktuj pogody jako przeszkody, deszcz czy śnieg pozwolą Ci dotlenić mózg, a na zewnątrz będzie pewnie mniej spacerowiczów. Po prostu dostosuj swój strój odpowiednio do warunków atmosferycznych. Po takim spacerze herbata smakuje zupełnie inaczej. Spróbuj! 

  1. Poczytaj książkę i nadrób zaległości

Do herbatki polecamy dobrą książkę. Na pewno masz taką, która od dawno czeka na odpowiedni moment, żeby wziąć ją w ręce. Po dawce relaksu nadrób zaległości. Chcesz zrobić trening jogi albo fitnessu? Ułożyć zdjęcia w albumie fotograficznym albo przyszyć guzik do ulubionych spodni? 

  1. Spotkaj się z bliskimi

Zorganizuj spotkanie z przyjaciółmi. Spędzenie czasu z bliskimi odciągnie Twoją głowę od social mediów i telefonu. Zwykle mamy dla nich niewiele czasu. Szukamy kontaktu między pracą a innymi obowiązkami. Tym razem będzie inaczej, niech oni będą najważniejsi tego dnia. To idealna okazja, żeby porozmawiać w spokoju i się pośmiać.

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Od czego zacząć odgracanie domu?
Od czego zacząć odgracanie domu?
Szafy pękają w szwach, a Twoja piwnica jest zagracona? Rozpocznij akcję odgruzowania mieszkania! Zyskasz nową przestrzeń i porządek. Zobacz, jak to zrobić!
Ostatnie wpisy
Jakie rolety wybrać do sypialni?
Jakie rolety wybrać do sypialni?
Jak pozbyć się pluskwy domowej?
Jak pozbyć się pluskwy domowej?