Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak suplementować kolagen

Slow życie
Tekst sponsorowany
Jak suplementować kolagen

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Suplementacja kolagenem przynosi wiele korzyści dla zdrowia i urody, to cenne białko odpowiedzialne za wiele aspektów w naszym organizmie. Pamiętajmy jednak, że kolagen kolagenowi nierówny. Skuteczność suplementów bywa różna, dlatego by wybierać świadomie, warto wiedzieć na co zwrócić uwagę zakupie preparatu z kolagenem.

Korzyści z suplementacji kolagenem

Kolagen nazywany jest “białkiem młodości”, ponieważ jako istotny element skóry, wpływa on na jędrność i elastyczność cery oraz na jej nawilżenie. Suplementacja kolagenem pozwoli Ci więc uzupełnić niedobory i opóźnić procesy starzenia się skóry. Kolagen może także mieć wpływ na stymulowanie wzrostu włosów i paznokci oraz na układ krwionośny. Dodatkowo ma on niebagatelne znaczenie dla naszych stawów, wzmacniając je poprzez pomoc w zachowaniu zwartej struktury chrząstki.

Jak wybrać najlepszy suplement z kolagenem?

Aby dobrze wybrać suplement z kolagenem, zwróć uwagę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim warto zastanowić się, jaki rodzaj kolagenu będzie najbardziej adekwatny do Twoich potrzeb. W suplementach z kolagenem, najczęściej spotyka się kolagen rybi oraz wołowy. Pierwszy z nich jest uważany za najlepiej wchłanialny rodzaj kolagenu, ponieważ włókna kolagenu rybiego są zbliżone w swojej budowie do tego ludzkiego. Kolagen rybi jest najczęściej kolagenem typu I, który w naszym organizmie znajduje się głównie w skórze, kościach, ścięgnach i chrząstkach. Kolagen wołowy to zwykle typ II i III – typ II znajduje się w chrząstce stawowej, a III w tkankach łącznych.

Gdy już wiemy jaki rodzaj kolagenu nas interesuje, pamiętajmy, aby sprawdzić jaka jest jego ilość w danym suplemencie oraz jakość – przy wyborze suplementów, warto stawiać na zaufanych producentów i produkty najwyższej jakości. 

Sam kolagen to za mało

Skuteczność suplementów z kolagenem wiąże się także z obecnością “substancji pomocniczych”. Sam kolagen jest cennym budulcem skóry, jednak dla najlepszego działania “anti-aging” najlepiej, gdy suplement jest wzbogacony o takie substancje, jak: witamina C, która pomaga w jego syntezie, wpływający na nawilżenie i elastyczność cery kwas hialuronowy czy antyoksydanty, które chronią skórę (a tym samym znajdujący się w niej kolagen) przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. 

Poznaj siłę MyBestCollaGEN

Szukając najlepszego suplementu z kolagenem, nie można przejść obojętnie obok preparatu, jakim jest MyBestCollaGEN. To wysoka dawka aż trzech rodzajów najwyżej jakości kolagenu morskiego: NatiCol ® 4000, HM Copalis i Nutricol. 

Jak twierdzi producent, oprócz tego preparat zawiera szereg innych substancji, które wspomagają działanie kolagenu i  “transportują go” wprost do skóry, sprawiając, że suplement uzyskuje 3-5x większą skuteczność niż zwykły kolagen.

Producent twierdzi, że MyBestCollaGEN oprócz kolagenu, zawiera w sobie m.in. kwas hialuronowy, który wspomaga nawilżenie i sprężystość skóry, cenne antyoksydanty, takie jak np. astaksantyna, witamina C, A, cynk, a także inne składniki przeznaczone dla osób, które chcą w wyjątkowy sposób zadbać o swoją skórę: biotynę, niacynę, jod, ekstrakt z lukrecji, skrzypu polnego, kurkumy czy zielonej herbaty. 

Producent twierdzi, że jeśli chcesz spowolnić procesy starzenia się skóry, nawodnić ją od środka, zniwelować płytkie zmarszczki i skutecznie wspomóc zewnętrzną pielęgnację. Sprawdź jaką siłę ma ten preparat z kolagenem. 

Fot.: Camille Brodard/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Porównanie i zastosowanie różnych typów wyposażenia gastronomicznego: od łyżek stołowych, przez dzieże, po suszarki do rąk
Porównanie i zastosowanie różnych typów wyposażenia gastronomicznego: od łyżek stołowych, przez dzieże, po suszarki do rąk
Przyjrzyjmy się różnorodności sprzętów gastronomicznych, ich zastosowaniom i cechom. Od narzędzi używanych na co dzień, jak łyżki stołowe, po bardziej specjalistyczne jak dzieża czy suszarki do rąk. Zrozumieć to, co kryje się za kulinarnymi sukcesami.
Ostatnie wpisy