Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie działanie ma ashwagandha?

Slow życie
Tekst sponsorowany
Jakie działanie ma ashwagandha?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

W dzisiejszych czasach, gdy tempo życia jest coraz bardziej stresujące, a zdrowie psychiczne i fizyczne staje się priorytetem dla wielu osób, naturalne metody wspierania równowagi organizmu zdobywają coraz większą popularność. Jednym z takich suplementów jest ashwagandha, czyli roślina o długiej historii zastosowania w ajurwedzie, starożytnej medycynie indyjskiej. Ashwagandha jest znana ze swoich potencjalnych korzyści dla zdrowia i dobrobytu. W tym artykule postaramy się wyjaśnić, jakie ma działanie i jak może wpływać na nasze zdrowie.

Czym jest ashwagandha i jak wspomaga nasz organizm?

Ashwagandha, czyli inaczej nazywany żeń-szeń bądź witania ospała, zaliczana jest do grona adaptogenów, co oznacza, że może pomóc organizmowi w dostosowaniu się do różnych form stresu. Działają one na układ nerwowy, bezpośrednio pomagając mu lepiej radzić sobie z codziennymi wyzwaniami. Badania wykazują, że ashwagandha może obniżać poziom kortyzolu, czyli popularnego hormonu stresu, który jest niezwykle szkodliwy dla organizmu w przypadku długotrwałego utrzymywania się.

Dodatkowo roślina ta dobrze wspiera poprawę zdrowia psychicznego. Wyniki badań klinicznych jasno wskazują, że stosowanie ashwagandhy może przynieść korzyści osobom cierpiącym na objawy depresji i stany lękowe. Substancje czynne, które obecne są w tym adaptogenie, mogą wpływać na neuroprzekaźniki w mózgu, takie jak GABA i serotonina, które odgrywają ważną rolę w regulacji nastroju i emocji.

W jakiej formie najlepiej jest przyjmować ashwagandhę?

Ashwagandha jest dostępna w różnych formach, dostępnych na stronie https://www.izielnik.pl/ashwagandha, dlatego warto rozważyć swoje indywidualne preferencje. Większość osób korzysta z kapsułek, ponieważ jest to bardzo łatwa i dostępna forma. Dawkowanie zwykle jest ustalone na opakowaniu i zazwyczaj zaleca się przyjmowanie ich z jedzeniem oraz popijanie wodą.

Roślina ta jest również dostępna w postaci proszku. Można go dodać do smoothie, soku, herbaty lub jogurtu. Proszek ashwagandhy ma charakterystyczny smak, który niekoniecznie jest dla wszystkich przyjemny, jednak możemy eksperymentować z różnymi proporcjami, aby znaleźć odpowiedni smak dla siebie. Podobnie jest z ashwagandhą w postaci ekstraktu płynnego, który można dodać do swojego ulubionego napoju.

Można również przygotować herbatę z ashwagandhą. Wystarczy zagotować wodę w garnku, a następnie dodać korzeń tej rośliny i obniżyć ogień. Gotowanie powinno trwać około 10-15 minut, ponieważ w tym czasie może ona uwolnić swoje wszystkie prozdrowotne właściwości.

Grafika: freepik.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak pozbyć się echa w domu? 6 sprawdzonych sposobów
Jak pozbyć się echa w domu? 6 sprawdzonych sposobów
Masz problem z echem w domu? Chcesz zredukować pogłos w mieszkaniu? Poznaj 6 skutecznych sposobów, które pozwolą wyciszyć mieszkanie.
Ostatnie wpisy
Jakie rolety wybrać do sypialni?
Jakie rolety wybrać do sypialni?
Jak pozbyć się pluskwy domowej?
Jak pozbyć się pluskwy domowej?