Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Prawidłowo dobrany biustonosz – sposób na większą pewność siebie i lepsze samopoczucie

Marketingowy lifestyle
Tekst sponsorowany
Prawidłowo dobrany biustonosz – sposób na większą pewność siebie i lepsze samopoczucie

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wybór właściwego biustonosza to dla niektórych kobiet czasem spory problem. Trudność może sprawiać między innymi rozmiar oraz fason bielizny. Najważniejszym kryterium przede wszystkim powinien być więc własny komfort i wygoda. Noszenie cały dzień niezbyt wygodnego biustonosza może bowiem powodować nieprzyjemne dolegliwości i utratę dobrego humoru. Rozmiar musi być idealnie dobrany, gdyż noszenie złej bielizny może źle wpływać na ciało, a także własne samopoczucie. Wybór fasonu to kwestia w pełni indywidualna i uzależniona od gustu oraz upodobań. Wbrew nieprawidłowej i powielanej błędnie ocenie biustonosze push-up nie są zarezerwowane i przeznaczone wyłącznie dla kobiet o najmniejszych piersiach.

Jak prawidłowo dopasować rozmiar biustonosza?

Najważniejszy podczas dopasowywania biustonosza na początek jest obwód klatki piersiowej pod biustem. Bowiem to właśnie obwód biustonosza zapewnia komfort noszenia i powinien unosić piersi w odpowiedni sposób. Wbrew popularnej opinii to nie rozmiar miseczki jest kluczowy, lecz właśnie obwód całego biustonosza. Biustonosze push-up o zbyt luźnym obwodzie zupełnie nie spełnią swoich funkcji i nie będą odpowiednio utrzymywać biustu. Z kolei zbyt ciasny obwód to prosta droga do nieprzyjemnych otarć i uciążliwego bólu czy też swędzenia. Noszenie biustonosza nie powinno kojarzyć się z brakiem komfortu i niewygodą, a sposobem na to zdecydowanie jest dopasowanie odpowiedniego rozmiaru bielizny. Po wybraniu obwodu w prawidłowy sposób można skupić swoją uwagę na rozmiarze miseczek. Powinny one okalać całą pierś z każdej strony i właściwie podtrzymywać. Za małe lub za duże miseczki nie wyglądają estetycznie i nie dodają upragnionej pewności siebie.

Właściwy fason

Biustonosze push-up cieszą się niesłabnącą popularnością i w wielu przypadkach dają ogromną pewność siebie. Kobiety o mniejszych rozmiarach biustu czują się bardzo kobieco, a ich piersi są uwydatnione. Z kolei posiadaczki większych biustów mogą być pewne właściwego podparcia dla piersi, dzięki czemu znacząco odciążają własny kręgosłup. Biustonosz push-up może doskonale wyglądać na każdej kobiecie niezależnie od jej sylwetki czy też rozmiaru biustu. Najważniejsze jest bowiem samopoczucie i postrzeganie własnej kobiecości i atrakcyjności. Jeśli więc planuje się zakup nowej bielizny warto o tym pamiętać podczas zakupów.

Fot. Castorly Stock/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać meble na wymiar do nowoczesnej kuchni?
Jak wybrać meble na wymiar do nowoczesnej kuchni?
W nowoczesnej kuchni trzeba starannie zagospodarować dostępną przestrzeń, by maksymalnie wykorzystać możliwości danego pomieszczenia.
Ostatnie wpisy
Jak wybierać naczynia do serwowania kawy?
Jak wybierać naczynia do serwowania kawy?