Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Podobno jednym z kryteriów podziału populacji jest upodobanie do wina albo wódki, kawy albo herbaty. Zachowując ten schemat część kobiecej populacji dzieli się na miłośniczki piżamy albo koszuli nocnej. Bielizna nocna to ważna część codziennej garderoby, którą dobiera się równie starannie jak odzież dzienną.
Jak ważny jest nocny wypoczynek nie trzeba chyba nikogo już przekonywać. Spokojny, komfortowy sen decyduje w dużej mierze o tym jak będzie wyglądał kolejny dzień, jaki zasób energii pozostanie w organizmie do wydatkowania, jak będzie funkcjonował mózg i ciało. Aby nocny odpoczynek przyniósł organizmowi najwięcej korzyści muszą być spełnione pewne warunki. Jednym z nich jest właściwy dobór bielizny nocnej pod kątem rodzaju tkaniny, rozmiaru i rodzaju w zależności od pory roku.
Zimą w mieszkaniach i domach o obniżonej nocą temperaturze zaleca się kobietom i mężczyznom spanie w piżamie bawełnianej lub koszuli nocnej z długim rękawem dla kobiet. Bielizna nocna może być szyta z różnego rodzaju bawełny. Grubsza bawełna sprawdzi się zimą, gdy w chłodny poranek jest wiele do zrobienia a szlafrok z kapturem nadmiernie krępuje ruchy.
Latem w ofercie sklepów z bielizną jest zdecydowanie większy wybór. Bielizna nocna z bawełny, satyny czy bambusa umożliwia oddychanie skórze i miły chłód na ciele, nawet w upalną noc. Szczególnie latem poszukiwane są piżamki, na które składa się koszulka na cienkich i regulowanych ramiączkach, z dużym dekoltem oraz spodenki krótkie w pasie na gumkę. To komfortowe nocne ubranie w żaden sposób nie krępuje ruchów i pozwala na spokojny sen. Bambusowa tkanina jest miękka i przewiewna, idealnie chłodzi w gorącą noc i absorbuje wilgoć, jest przyjazna dla skóry alergicznej, która szczególnie w ekstremalnych temperaturach podatna jest na podrażnienia.
Bielizna nocna to nie tylko piżamy i koszulki, zalicza się do niej również szlafroki. Tę część nocnej bielizny nosi się przede wszystkim wieczorami, tuż przed pójściem do łóżka oraz rano, gdy trzeba wykonać szereg domowych czynności, np. wyprawić dzieci do szkoły, zanim przystąpi się do rutynowych czynności własnych. Szlafrok z kapturem chroni ciało przed porannym chłodem albo otula je po wieczornej kąpieli. Można nim zastąpić ręcznik, miękka tkanina szlafroka idealnie pochłania wilgoć po kąpieli i nie pozwala schłodzić się rozgrzanemu ciału.
Dostępna w sklepach kolorystyka tkanin, z których szyje się piżamy, koszule i szlafroki oraz ich delikatna faktura sprawia, że ubiera się je z czystą przyjemnością.
Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro