Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

3 rodzaje wieszaków na ubrania do przedpokoju — który wybrać?

Minimalistyczny dom/Urządzanie
Tekst sponsorowany
3 rodzaje wieszaków na ubrania do przedpokoju — który wybrać?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Stojący, ścienny, a może ścienny z dodatkami? Sprawdzamy, czy wieszak na ubrania jest w ogóle potrzebny do przedpokoju oraz pośród jakich modeli możemy wybierać. Na szczęście dostępne w sprzedaży wieszaki są nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. Oto one!

Czy wieszak na ubrania jest potrzebny?

Zanim przejdziemy do omawiania różnych rodzajów wieszaków na ubrania, jakie możemy umieścić w swoim przedpokoju, odpowiemy na pytanie, czy tego typu mebel jest w ogóle potrzebny. Czy można się bez niego obyć, czy raczej nie? Niektórzy mogą też mieć wątpliwości, czy kupować oddzielny wieszak na ubrania, czy wystarczy szafa wolnostojąca lub w zabudowie.

Tutaj trzeba chwilę pomyśleć — gdzie powiesilibyśmy mokre okrycia wierzchnie albo kurtki i płaszcze gości? Do tej szafy? Otóż nie! Wieszak na ubrania zdecydowanie jest niezbędny, szczególnie że bez problemu kupimy niewielki, który zmieści się do każdego korytarza, nawet małego, wąskiego i nieustawnego.

3 rodzaje wieszaków do przedpokoju

Skoro sprawę z koniecznością zakupu wieszaka na ubrania mamy załatwioną, teraz możemy przejść do sprawdzenia, jakie modele są dostępne w sprzedaży. A jest w czym wybierać. Oto trzy grupy wieszaków na ubrania do przedpokoju.

Stojący wieszak na ubrania

Pierwszy rodzaj to stojący wieszak na ubrania, idealny do większego pomieszczenia, w którym nie będziemy się o niego potykać. Pamiętajmy, by wybrać model z odpowiednią liczbą haczyków. Jeśli mają korzystać z niego również dzieci, przydadzą się haczyki na niższej wysokości. 

Niewątpliwą zaletą stojącego wieszaka na ubrania jest to, że występuje on w najróżniejszych konfiguracjach, kształtach i kolorach. Może być plastikowy, metalowy, drewniany, mniejszy, większy, smukły, rozbudowany. Taki wieszak jest nie tylko funkcjonalny, ale też stanowi ciekawy element aranżacji. 

Hallway interior with stylish furniture, clothes and accessories

Ścienny wieszak na ubrania

Drugi rodzaj to ścienny wieszak na ubrania, który dopasujemy nawet do przedpokoju o bardzo ograniczonej powierzchni. Tak naprawdę wystarczy już malutki kawałek ściany, by zawiesić wieszak na przykład z czterema haczykami. Jeśli natomiast miejsce na to pozwala, możemy pokusić się o większe, a nawet dwurzędowe haczyki, umieszczone niczym w szkolnej szatni. Tego typu rozwiązanie jest kompaktowe i pozwala pomieścić dwa razy więcej ubrań na tej samej szerokości. Dolne haczyki mogą też użytkować na przykład dzieci.

O ile na wysokość stojącego wieszaka nie mamy wpływu, o tyle już ścienny zawieszamy tak, jak nam się podoba i tak, aby było wygodnie. Optymalna wysokość wynosi około 180 centymetrów, przy czym parametr ten zawsze dostosowujmy do siebie oraz pozostałych domowników. Jeśli jesteśmy niższego wzrostu, nic nie stoi na przeszkodzie, by zamocować je niżej.

Przy okazji jeszcze mamy tutaj duże pole do popisu, jeśli chodzi o kolor i wykończenie wieszaka, jak i haczyków. Tutaj do wyboru są drewniane, czarne, białe i kolorowe z haczykami złotymi, srebrnymi oraz czarnymi.

Ścienny wieszak na ubrania ze ścianką i dodatkami

Na koniec jeszcze zostaje ścienny wieszak na ubrania, ale z dodatkami. Co kryje się pod pojęciem dodatków? Otóż mowa przede wszystkim o tapicerowanej ściance oraz o górnej półce. Ścianka będzie świetnie komponować się, gdy ustawimy pod spodem szafkę na buty z siedziskiem. Stworzymy tym samym miły i przyjemny kącik przy drzwiach wejściowych. Górna półka zaś posłuży do odłożenia czapki, szalika, rękawiczek czy innych drobiazgów. Niektóre modele posiadają również uchwyt na torebkę bądź parasol. 

Już wiesz, pośród jakich wieszaków na ubrania do przedpokoju możesz wybierać. Czas zaopatrzyć się w idealny model ze sklepu Górna Półka!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać wysokiej jakości zestawy pościeli dla maluchów – poradnik dla rodziców
Jak wybrać wysokiej jakości zestawy pościeli dla maluchów – poradnik dla rodziców
Odkryj kluczowe aspekty, które należy uwzględnić podczas wyboru pościeli dla dzieci. Dowiedz się, co sprawia, że zestaw jest bezpieczny, komfortowy i efektowny.
Ostatnie wpisy