Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

5 kroków do życia w rytmie slow

Slow życie
Joanna Brzykcy
5 kroków do życia w rytmie slow

Chcesz odrobinę zwolnić? Masz wrażenie, że ciągle pędzisz i nie masz dla siebie czasu? Rozpocznij od małych kroków, aby osiągnąć spokój i harmonię.

15 minut dla siebie

Rozpocznij od prostego rytuału, czyli znalezienia 15 minut dla siebie w ciągu dnia. Możesz je przeznaczyć na gorącą kąpiel, czytanie ulubionej książki albo kolorowanki (tak! To świetny pomysł na relaks nie tylko dla dzieci). Staraj się unikać wtedy kontaktu z technologią, czyli telewizorem i smartfonem.

Zamień samochód na… hulajnogę

Jeśli masz taką możliwość, częściej korzystaj z roweru albo hulajnogi. Zyskasz odrobinę aktywności fizycznej, a poza tym będziesz wdychać więcej świeżego powietrza. To znacznie przełoży się na Twoje samopoczucie.

Otaczaj się przyjemnymi rzeczami

Co to oznacza? Pamiętaj o tym, aby porządkować przestrzeń wokół siebie. Chaos i nadmiar rzeczy nie sprzyja relaksowi. Otaczaj się tylko tym, co sprawia Ci przyjemność oraz jest potrzebne. Przykładowo, najnowszy gadżet w postaci smartwatcha może nie jest najlepszym pomysłem. Będzie Cię rozpraszać i zachęcać do spędzania wolnego czasu z… technologią. Zastanów się czy na pewno tego potrzebujesz.

Zdrowo się odżywiaj

Zamiast napoju z cukrem, postaw na naturalne zioła. Kupuj sezonowe owoce i warzywa, wtedy masz szansę na to, aby dostarczać Twojemu organizmowi to, co najlepsze. Zwracaj też uwagę na kraj pochodzenia produktów.

Bądź bliżej natury i ludzi

Wspólne granie w gry planszowe, rozmowy, zabawy ze zwierzakami – takie formy spędzania wolnego czasu na pewno przełożą się na Twoje życie w rytmie slow.

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie wyrzucać filtry wody po zużyciu?
Gdzie wyrzucać filtry wody po zużyciu?
Zastanawiasz się, gdzie wyrzucić bądź oddać zużyty filtr wody? Czy możesz umieścić go w koszu na zmieszane odpady, a może lepiej zrobić to w inny sposób? Sprawdź!
Ostatnie wpisy
Jak wybierać naczynia do serwowania kawy?
Jak wybierać naczynia do serwowania kawy?