Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Przemień swój dom w ogród botaniczny za pomocą praktycznych regałów

Minimalistyczny dom/Urządzanie
Tekst sponsorowany
Przemień swój dom w ogród botaniczny za pomocą praktycznych regałów

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Przemień swój dom w ogród botaniczny za pomocą praktycznych regałów

W szklarniach, ogrodach botanicznych czy oranżeriach panuje beztroska, kojąca i ponadczasowa atmosfera, która może oderwać od trosk i pędu życia codziennego. Zainspiruj się wskazówkami, jak stworzyć taki kawałek zielonej oazy w każdym pomieszczeniu.

Fot. Prudence Earl/unsplash.com

Rośliny zamiast oczyszczacza powietrza

NASA przeprowadziła kiedyś badanie w jednym celu – dowiedzieć się, czy rośliny doniczkowe mogą poprawić jakość powietrza. Badania obejmowały różne rodzaje roślin w hermetycznie zamkniętych przestrzeniach, co miało na celu symulację zamkniętej przestrzeni statków kosmicznych. Niektóre gatunki zdały test celująco i udowodniły, że naprawdę potrafią oczyszczać powietrze. Te wybitne rośliny to na przykład skrzydłokwiat, draceny czy sansewieria, znana powszechnie jako “język teściowej”. I właśnie te gatunki najlepiej nadają się do sypialni. Udekoruj nimi swoją komodę, półkę nad łóżkiem lub szafkę nocną. Zapewniają czyste i świeże powietrze podczas snu, bez konieczności wietrzenia przez całą noc.

Fot.: Leonardo Iheme/unsplash.com

Ile roślin to już przesada?

Salon jest zwykle największym pomieszczeniem w domu i powinien wyglądać harmonijnie i uporządkowany. Ale jeśli ciągle przywozisz do domu nowe rośliny i nie wiesz, gdzie je umieścić, nadszedł czas na odpowiednie porządki. I przez to nie mamy na myśli sadzenia lub oddawania roślin przyjaciołom. Wystarczy kilka regałów i półek ściennych, aby Twoja dżungla szczęśliwie się rozrastała, a jednocześnie abyś miał wystarczająco dużo miejsca na codzienne czynności. Idealnie jest mieć regały umieszczone zarówno w jasnych, jak i zacienionych miejscach, aby różne rodzaje roślin miały idealne warunki do życia.

Rośliny lubiące wilgoć pokochają łazienkę

Głęboka zieleń roślin pięknie uzupełnia chłód i monotonię kafelków łazienki i sprawia, że ​​przestrzeń, która w innym wypadku wydaje się sterylna, nagle staje się przytulna. Lustra w łazience odbijają światło i dzięki temu mogą zrekompensować niedoświetlenie pomniejszone przez małe łazienkowe okna. Do łazienki wybierz kochające wilgoć kwiaty, takie jak monstera, tropikalne paprocie lub kalatea.

Fot.: Eddy Lee/unsplash.com

Kuchnia w stylu urban jungle

Mikroklimat w kuchni jest idealny dla roślin. W tym pomieszczeniu panuje ciepło,a jednocześnie wyższa wilgotność powietrza, którą uwielbiają tropikalne kwiaty. Parapet w kuchni może pochwalić się kolekcją storczyków, sukulentów czy jaskrawo zabarwionych gatunków maranty. Jeśli masz tu wystarczająco dużo miejsca, możesz zaopatrzyć się w wyrośniętego filodendrona lub kawowca, który nada kuchni odrobinę egzotyki. Unikaj jednak umieszczania kwiatów w pobliżu miski z owocami. Dojrzewające owoce wydzielają substancje szkodliwe dla roślin, przez co może się zdarzyć, że zaczną więdnąć.

Zdjęcie główne: Jackie DiLorenzo/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowoczesne mieszkania w Warszawie i ich zalety 
Nowoczesne mieszkania w Warszawie i ich zalety 
Rynek mieszkaniowy nie rozpieszcza, dlatego też znalezienie dobrego dewelopera, który pozwoli nam na wybór odpowiedniego lokum, przy okazji mającego wiele zalet dla różnych grup przyszłych mieszkańców to podstawa.
Ostatnie wpisy