Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czy produkty ekologiczne to przyszłość? Zastąp plastik w pełni biodegradowalnymi opakowaniami i talerzami od Slowpack

Less waste
Tekst sponsorowany
Czy produkty ekologiczne to przyszłość? Zastąp plastik w pełni biodegradowalnymi opakowaniami i talerzami od Slowpack

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Plastik jest wszechobecny wśród nas. Znajdziesz je w sklepach, restauracjach, pubach i wielu innych miejscach. Człowiek wytwarza rocznie nawet 330 milionów tego sztucznego tworzywa. Po spożyciu ląduje w lasach, morzach, jeziorach, ale i w śmietnikach. Cierpią na tym zwierzęta, jak również całe środowisko naturalne. Organizacje podejmują walkę z nadmierną ilością plastiku, ale to my sami powinniśmy zmienić własne nawyki i generować śmieci znacznie mniej, a przynajmniej je segregować. Naszą przyszłością są opakowania ekologiczne, które zostały zaprojektowane z myślą o naturze. Dzisiaj przybliżamy ich temat biodegradowalnych produktów, które są świetną alternatywą dla plastiku.

Zmień swoje nawyki i wybieraj opakowania ekologiczne

Dużą ilość plastiku widać na ulicach szczególnie w porze letniej, gdzie na bulwarach, w parkach czy lasach odbywają się grille i imprezy w plenerze. Ogromną ilość śmieci generują koncerty, mecze czy inne wydarzenia, które następnie są sprzątane przez służby porządkowe. Góruje na nich plastik, choć krok po kroku nawyki społeczeństwa zmieniają się i dbamy lepiej o środowisko naturalne. 

Z powodzeniem plastik można zastąpić alternatywnym materiałem. Naczynia ekologiczne jednorazowe są rozwiązaniem dla lokali gastronomicznych i firm cateringowych, które serwują dania na dużych wydarzeniach. Doskonałym wyborem będą talerze z otrąb pszennych, które zaraz po spożyciu posiłku mogą zostać…zjedzone. Naczynia te zawierają w sobie naturalny błonnik, który poprawia funkcjonowanie naszych jelit. 

Czy pudełka na wynos mogą być ekologiczne? Oczywiście, że tak!

Konsumenci przyzwyczaili się do obecności plastiku w ich życiu. Właściciele lokali gastronomicznych przygotowując posiłki pakowali je w plastikowe pojemniki wraz ze sztućcami. Mamy rok 2022 i widać zdecydowaną poprawę w porównaniu do lat poprzednich. Coraz częściej zauważamy, że jedzenie przywożone jest w torbie papierowej, a w środku znajduje się ekologiczne opakowanie na wynos m.in. z trzciny cukrowej, mączki kukurydzianej lub PLA, które są całkowicie bezpieczne dla Ciebie i środowiska.

Jednym z prekursorów zdrowego podejścia do środowiska jest sklep Slowpack, który dostarcza ekologiczne opakowania dla gastronomii, ale i na potrzeby prywatne. Znajdziesz w nim wysoko wyselekcjonowane produkty z unikatowych materiałów przyjaznych środowisku, np. certyfikowanego papieru, bambusa, drewna, otrąb pszennych i wielu innych. Wejdź na https://slowpack.pl/ i przyczyń się razem z nami do zminimalizowania występowania szkód w środowisku naturalnym!

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przytulne pokoje w górskim schronisku – jak je urządzić?
Przytulne pokoje w górskim schronisku – jak je urządzić?
Aranżacje wnętrz w stylu góralskim to nie tylko tradycyjne stylizacje przypominające wystrój drewnianych chat na halach. Pokoje w schroniskach czy apartamentach można urządzić nieco bardziej nowocześnie, zachowując jednak przytulny klimat wypełniony naturą.
Ostatnie wpisy