Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Hunter i Columbia – co warto wiedzieć o tych markach?

Marketingowy lifestyle
Albert Einstein
Hunter i Columbia – co warto wiedzieć o tych markach?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Chyba każda osoba byłaby w stanie wymienić kilka znaczących marek odzieżowych z całego świata. Jest kilka, a może nawet kilkanaście, takich firm, które mogą pochwalić się ponad stuletnią (lub nawet dłuższą działalnością), niezmiennie podążając za obowiązującymi trendami modowymi. Warto więc przyjrzeć się takim firmom, które ubrania, buty i inne dodatki sprzedawane są w wielu sklepach na świecie. Które z nich należy wymienić?

Hunter — w służbie Jej Królewskiej Mości

Hunter to jedna z tych nielicznych firm, która miała przyjemność zadbać o zaopatrzenie zmarłej Królowej Elżbiety II i jej małżonka! Już samo to sprawia, że marka założona w 1856 roku zyskuje na znaczeniu. Jednak zaraz po założeniu jej nazwa była inna — North British Rubber Company. Dzięki swoim charakterystycznym produktom udało im się uzyskać dwie Królewskie Gwarancje. Tylko to sprawiło, że mogli oni dołączyć do grona zaopatrzeniowców dworu brytyjskiego, co jest pożądane przez wiele firm.

Udało im się to dzięki butom, które wykonane są z gumy. To solidne obuwie jest tak stworzone, aby każda osoba, która ma je na nogach, była w stanie poradzić sobie z naprawdę ciężkimi warunkami, np. w terenie wiejskim, podmokłym, na wyprawach łowieckich itp. Ich buty, noszące nazwę Wellington, zyskały na znaczeniu, kiedy to armia poprosiła firmę o wykonanie obuwia, jakie będzie w stanie poradzić sobie z trudami wojny. Udało się sprostać tym oczekiwaniom, co sprawiło, że znaczenie marki Hunter wzrosło.

buty marki Hunter

Dzisiaj to jedna z bardziej cenionych marek gumowych butów. Nie brakuje osób, które chciałyby wejść w ich posiadanie. Obuwie wyróżnia się przede wszystkim wysoką jakością, co pozwala na intensywną eksploatację. Oprócz gumowych kaloszy marka ma w swojej ofercie także i inne produkty, m.in. torby, skarpety.

Z czego słynie Columbia?

Marka Columbia w sklepie Answear cieszy się niesłabnącą popularnością. Co można powiedzieć o tej marce? Columbia Sportswear została założona w 1938 roku przez Paula Lamfroma. Jej historia jest nieco krótsza, co nie oznacza jednak, że nie może pochwalić się pewną pozycją na rynku. Wieloletnia działalność sprawiła, że po ich produkty sięgają osoby w różnym wieku – nawet seniorzy.

W ich asortymencie znaleźć można odzież wierzchnią, odzież sportową i obuwie. To także niezwykle stylowe okrycia na głowę. I to właśnie czapki sprawiły, że powstała ta firma. Założyciele (tak naprawdę było ich trzech, oprócz Paula byli to również Gert Boyle i Marie Lamfrom) przejęli dystrybutora czapek w Portland. Firma, która rozwijała się od tamtego momentu, w 1970 stanęła na skraju bankructwa. Jednak udało się przed tym uchronić, a kolejne lata zaliczyć można do pasma sukcesów. Na tyle, że w 2011 roku udało im się zdobyć tytuł największego dostawcy odzieży narciarskiej. Od tego momentu udało im się uzyskać jeszcze więcej (m.in. trzyletni sponsoring drużyny kolarskiej Team Columbia). Dzisiaj ich sklepy można znaleźć na całym świecie, w dużych centrach handlowych. Nie tylko, jeżeli mowa jest o sprzedaży stacjonarnej, ale również internetowej.

Zdjęcia: materiał Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Budowa tarasu — co wziąć pod uwagę?
Budowa tarasu — co wziąć pod uwagę?
Planujesz budowę tarasu przed swoim domem? Podpowiadamy, jak możesz zrobić to samodzielnie! Dowiedz się, jak zbudować taras krok po kroku.
Ostatnie wpisy