Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Motyw lasu w pokoju dziecka — inspiracje

Minimalistyczny dom/Urządzanie
Marta Kozłowska
Motyw lasu w pokoju dziecka — inspiracje

Kiedy zaczynasz urządzać pokój dla swojego dziecka, stajesz przed trudnym wyborem, jaki wybrać motyw przewodni. Ostatnio dość często rodzice z dziećmi decydują się na motyw lasu, co w ogóle nikogo nie dziwi. Zieleń, szum drzew, śpiew ptaków, leśne zwierzątka na polanie. To wszystko sprawia, że pokój dziecięcy stanie się bezpiecznym azylem dla Twojej pociechy. Na jakie elementy warto postawić najbardziej?

Drewno

Oczywistym skojarzeniem od razu przychodzącym do głowy, kiedy myślimy o lesie, są drzewa oraz drewno. Wprowadź do pomieszczenia drewniane meble, na ścianie umieść gałąź drzewa, przyczep do niej ptaszki. Leśny klimat na zawołanie!

Ściany

Na ścianach lub na tylko jednej ścianie umieść tapetę przedstawiającą drzewa czy leśne zwierzęta. Stworzy ona niepowtarzalny klimat. Całość uzupełnij maskotkami niedźwiadków, lisków, sów czy sarenek. Doskonałą alternatywą dla tapety mogą być naklejki z drzewami czy zwierzętami.

Obrazki

Jeśli chcesz tylko w delikatny sposób zaakcentować motywy leśne, możesz zainwestować w obrazki, które umieścisz w ramkach bądź plakaty. Obecnie na rynku mnóstwo jest słodkich ilustracji z królującym leśnym motywem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrze dobrać kolor i wzór rolet do stylu wnętrza?
Jak dobrze dobrać kolor i wzór rolet do stylu wnętrza?
Poradnik ułatwiający dobór rolet pasujących do stylu Twojego domu. Dowiedz się jakie kolory i wzory najlepiej komponują się z różnymi stylami wnętrz.
Ostatnie wpisy
Jak zamontować biokominek?
Jak zamontować biokominek?
Żaluzje zewnętrzne: kiedy naprawdę warto?
Żaluzje zewnętrzne: kiedy naprawdę warto?