Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Czy da się zrobić zakupy bez plastikowych torebek?

Less waste
Kamil Michaluk
Czy da się zrobić zakupy bez plastikowych torebek?

Od lat używa się różnych sposobów, by zachęcić klientów do rezygnacji z nadużywania plastikowych torebek – przykładem niech będzie objęcie ich opłatą. Czy da się jednak całkowicie z nich zrezygnować? Z całą pewnością można bardzo ograniczyć wykorzystanie tego szkodliwego dla środowiska materiału.

Zakupy w stylu zero waste

Dążenie do ograniczenia korzystania z plastikowych torebek wymusza na nas pakowanie i przenoszenie zakupów w innego rodzaju siatkach i torbach. Istnieją sklepy zero waste, które działają w myśl innej filozofii, niż popularne punkty handlowe. Nie tylko produkty przechowuje się tam w wielokrotnego użytku opakowaniach, ale także klienci mogą przyjść z własnymi słoikami, siatkami, puszkami lub innymi opakowaniami, które zostaną później znowu wykorzystane. 

Co z supermarketami?

W popularnych sieciach handlowych także zmienia się podejście do zmniejszenia zużycia plastiku. Wymiana opakowań na biodegradowalne zachodzi jednak nierównomiernie – w sieci można znaleźć porównania oferty poszczególnych sklepów pod tym względem. Zawsze warto jednak wyposażyć się we własną materiałową torbę, woreczki na pieczywo czy szklane pojemniki. 

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jabłka dla urody. Podpowiadamy, jak na ich bazie zrobić świetnie działające kosmetyki
Jabłka dla urody. Podpowiadamy, jak na ich bazie zrobić świetnie działające kosmetyki
Jabłka są nie tylko pyszne i zdrowe, ale mają także zbawienny wpływ na naszą urodę. Można z nich przygotować wiele domowych kosmetyków – toników, maseczek do twarzy czy paznokci. Jak je zrobić? Poznaj najlepsze przepisy!
Tagi
Ostatnie wpisy