Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesny i bezpieczny plac zabaw dla dzieci

W ogrodzie
Tekst sponsorowany
Nowoczesny i bezpieczny plac zabaw dla dzieci

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Czasy, w których dzieci bawiły się na metalowych trzepakach umieszczonych pomiędzy blokami mieszkalnymi, bezpowrotnie minęły. Obecnie powszechne stało się tworzenie wydzielonych placów zabaw, gdzie najmłodsi mogą bezpiecznie i komfortowo spędzać czas. Odpowiednio dobrane zestawy wyróżniają się trwałością i efektownym wyglądem, zachęcając dzieci do aktywności fizycznej.

Zestawy, które nigdy się nie nudzą

Producenci placów zabaw mają w swej ofercie przynajmniej kilkanaście stanowisk o różnej charakterystyce. Największą popularnością cieszą się domki ze zjeżdżalniami, karuzele, huśtawki, trampoliny oraz różnego rodzaju liniarnie. Nowoczesne place zabaw wytwarzane są z drewna, metalu, tworzyw sztucznych, bądź połączenia wymienionych materiałów. Wyróżniają się ciekawym wzornictwem, bogatą kolorystyką i oryginalnymi kształtami nawiązującymi do zwierząt, pojazdów lub innych środków transportu. Wybór poszczególnych elementów uzależniony jest zwykle od ilości miejsca na placu zabaw oraz dostępnego budżetu.

Najwyższa jakość wykonania 

Zaleca się korzystanie wyłącznie z certyfikowanych urządzeń wytwarzanych przez renomowanych producentów. Firmy, takie jak https://www.avisplacezabaw.pl/ mają w swej ofercie szereg zestawów przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku, stworzonych z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów i technologii. Wszystkie elementy są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne czynniki atmosferyczne. Części drewniane pokrywane są impregnatem, śruby i łączenia powlekane tworzywem sztucznym, a elementy metalowe malowane proszkowo. Dzięki stosowanym zabezpieczeniom nowoczesny plac zabaw dla dzieci nie traci swej funkcjonalności i efektownego wyglądu nawet po wielu latach użytkowania.

Montaż i serwisowanie placów zabaw

Do najważniejszych kwestii wpływających na bezpieczeństwo korzystania z placu zabaw zaliczyć należy sposób montażu poszczególnych elementów. Najlepsze firmy działające na rynku zapewniają dostawę sprzętu i jego profesjonalne składanie w miejscu wytyczonym przez inwestora. Dzięki takiemu podejściu podmiot składający zamówienie ma pewność, że wszystkie elementy zostały zamontowane prawidłowo. Firmy zajmujące się produkcją placów zabaw oferują swym klientom także usługę serwisowania sprzętu. Zgodnie z obowiązującą normą PN-EN 1176:2009, podstawowa kontrola powinna być wykonywana raz w roku. Podczas takiej kontroli sprawdzany jest m.in. ogólny stan techniczny urządzeń oraz stan fundamentów, w których je osadzono. Pracownik techniczny przeprowadza konserwację i smarowanie mechanizmów, uzupełnia brakujące zaślepki i sporządza protokół wykonanych prac.

Fot.: JUNG HYUN HA/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie może przydać się sejf?
Gdzie może przydać się sejf?
Chcesz zabezpieczyć swoje rzeczy? Zobacz, do czego możesz użyć sejf.
Ostatnie wpisy
Jak wybierać naczynia do serwowania kawy?
Jak wybierać naczynia do serwowania kawy?