Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Recykling w ogrodzie? Czemu nie! Postaw na eko aranżację

W ogrodzie
Joanna Brzykcy
Recykling w ogrodzie? Czemu nie! Postaw na eko aranżację

Wiele materiałów można wykorzystać ponownie nie tylko w domu, ale także w ogrodzie. W tym artykule podpowiemy Ci, jakie elementy świetnie się sprawdzą jako dekoracja.

Drewniane deski

Pozostałości po starym kredensie? Uszkodzona paleta? Tego typu elementy możesz wykorzystać jako naturalną dekorację do swojego ogrodu. Zrobisz z nich podstawkę pod rośliny, miejsce do przechowywania narzędzi czy tabliczkę.

Stare szuflady

Jeśli właśnie jesteś po remoncie i chcesz się pozbyć starych mebli, wykorzystaj ponownie stare szuflady. W nich możesz umieścić… rośliny.

Uszkodzone donice

Naderwana czy potłuczona ceramika może Ci posłużyć jako ciekawa dekoracja roślin w ogrodzie.

Puszki po herbacie i kawie

Jeśli chcesz zasadzić zioła, nie musisz kupować nowych doniczek. Wystarczy, że wykorzystasz puszki albo słoiki, w których wcześniej były produkty spożywcze.

iframe src=”https://assets.pinterest.com/ext/embed.html?id=4785143344597241″ height=”575″ width=”345″ frameborder=”0″ scrolling=”no” >

Rynny jako miejsce upraw roślin

Kreatywnie wykorzystasz również stare rynny. Jeśli nie posiadają dziur, możesz je odnowić wizualnie. Wewnątrz spokojnie zmieścisz ziemię oraz małe rośliny.

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie wyrzucać żarówki?
Gdzie wyrzucać żarówki?
Mimo rosnącej świadomości dotyczącej ochrony środowiska, wielu ludzi wciąż nie jest pewnych, co zrobić z zużytymi żarówkami. Sprawdź, gdzie powinno się je wyrzucać.
Ostatnie wpisy