Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Cokoły meblowe – czy trzeba z nich korzystać?

Minimalistyczny dom/Urządzanie
Tekst sponsorowany
Cokoły meblowe – czy trzeba z nich korzystać?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Meble potrzebne są w kuchni. Nikt nie będzie w stanie temu zaprzeczyć. Jednak bardzo duża ilość osób ignoruje fakt konieczności obecności cokołów meblowych. Jak się okazuje, są to elementy, które można uznać za niezbędne. Najczęściej dostępne są one w formie listew, które używa się m.in. po to, aby zamaskować elementy montażowe.

Funkcje cokołów meblowych

Aby podkreślić znaczenie ich obecności, należy omówić funkcjonalność. Można je podzielić na dwie grupy. Pierwsza – praktyczna. Druga – estetyczna. Dlaczego praktyczna? Bo to one są w stanie zapobiegać przenikania się brudu pod szafki kuchenne. Cokoły montowane są na dole, przy szafkach kuchennych. Ich brak jest w stanie sprawić, że najgorsze zanieczyszczenia (których w kuchni nie brakuje) wnikają pod szafkę. Umycie i ich wymiecenie jest praktycznie niemożliwe, jeżeli nie zostanie zdemontowana cała szafka kuchenna. Nie można też pozostawiać ich samemu sobie, ponieważ brud będzie wnikał nie tylko w płytki, ale także w konstrukcję mebli, osłabiając je. Warto więc pomyśleć o ich montażu, aby móc sobie samodzielnie ułatwić sprzątanie całej przestrzeni.

Harmonijna aranżacja

Cokoły to także elementy dekoracyjne. To właśnie dzięki nim aranżacja całej kuchni będzie spójna i jednolita. Zwróci na to uwagę każda osoba, która chce czuć się swobodnie i komfortowo w swojej kuchni. Tak, nawet takie elementy, jak cokoły, są w stanie wpłynąć na komfort psychiczny użytkowników, dlatego warto zadbać o ich obecność.

Wiele osób nie zamierza podziwiać nóżek od swoich mebli. Wolą oni zdecydować się na zakup cokołów, które zdecydowanie poprawiają wygląd mebli kuchennych. Nie można jednak zapomnieć o tym, aby cokoły, jak również dedykowane klipsy, zostały dopasowane do mebli. Warto wziąć pod uwagę ich kolorystykę. Trzeba także uwzględnić ich wymiary, aby mieć pewność, że nikt nie będzie miał problemu z montażem pod meblami.

Gdzie kupić systemy cokołowe?

Jeżeli ktoś chciałby znaleźć dobre systemy cokołowe, to powinien zajrzeć na https://tomex365.pl/produkty/listwy-wykonczeniowe/cokoly,2,5040. Do wyboru są różne cokoły meblowe, wyróżniające się ciekawą kolorystyką. W sklepie można również otrzymać narożniki, jak również zakończenie listwy cokołowej. Tomex365 to sklep z akcesoriami meblowymi. Zakupy mogą tam robić nie tylko firmy zajmujące się produkcją mebli. To również miejsce dedykowane dla klientów indywidualnych, którzy sami chcą zamontować cokoły meblowe. Dostępny asortyment akcesoriów jest w stanie sprostać oczekiwaniom wielu osób.

Fot.: Darren Richardson/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak profesjonalnie pozbyć się niepotrzebnych mebli z twojego domu?
Jak profesjonalnie pozbyć się niepotrzebnych mebli z twojego domu?
Odkryj sprawdzone sposoby na efektywne pozbycie się nieużywanych mebli z domu, dbając jednocześnie o środowisko i własną wygodę.
Ostatnie wpisy
Jak wybrać system grzewczy dla domu?
Jak wybrać system grzewczy dla domu?