Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak testować perfumy?

Domowe spa
Tekst sponsorowany
Jak testować perfumy?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Od lat korzystasz z tych samych perfum? A może dotychczasowy zapach Ci się znudził? Chcesz mieć drugi flakonik na wyjątkowe okazje? Tak naprawdę jest wiele sytuacji, które mogą zmobilizować Cię do zakupu perfum. Jednak te poszukiwania nie są tak łatwe, jak w przypadku innych kosmetyków czy ubrań. Nie od dziś wiadomo, że każdy ma odmienne preferencje zapachowe, a perfumy na każdej skórze pachną inaczej. Żeby zatem nie rozczarować się po zakupach za kilkaset złotych, wybierz tańszą alternatywę.

Jak przetestować perfumy przed zakupem?

Bez względu na to, czy kupujesz perfumy stacjonarnie, czy online możesz skorzystać z próbek. Są to odlewki oryginalnych zapachów występujące w kompaktowych opakowaniach. Możliwość przetestowania ich na papierku lub bezpośrednio na skórze czy fragmencie odzieży pozwala sprawdzić, jak dana osoba czuje się otoczona konkretnym aromatem.

Co ważne – liczy się nie tylko pierwsze wrażenie. To często bywa bardzo zgubne! Zwłaszcza, gdy zakupy robisz w perfumerii i testujesz wiele zapachów w bardzo krótkim czasie. Po chwili nie jesteś już w stanie rozróżnić, które zapachy i dlaczego Ci się podobały. Zresztą zdecydowana większość z nich aromat uwalnia stopniowo, dlatego realnie jesteś w stanie ocenić go dopiero po powrocie do domu albo nawet na drugi dzień.

Najlepszy sposób testowania

Mając na uwadze wszystkie powyższe aspekty, najlepiej jest móc korzystać z próbki perfum, która jest Twoją własnością. Czy taka opcja w ogóle istnieje? Standardowo sklepy stacjonarne jej nie proponują – możesz po prostu kupić oryginalny perfum w pełnowymiarowej buteleczce i.. sporo za to zapłacić. Aby tego uniknąć zamów próbki perfum.

Odlewki, inaczej dekanty występują w wersji dla kobiet i dla mężczyzn. Można znaleźć naprawdę sporo zapachów, które są znane, lubiane i używane nawet przez celebrytów. Jeżeli zależy Ci, żeby tanim kosztem przetestować popularne aromaty Calvin Klein, Yves Saint Laurent czy Hermes to teraz właśnie otwiera się przed Tobą taka możliwość.

Szukasz perfum dla siebie? Próbki perfum to najlepszy sposób testowania zapachów.

Czym są odlewki perfum, ile kosztują?

Na początku trzeba podkreślić bardzo wyraźnie, że odlewki perfum to w 100% oryginalne produkty. Nie są to zamienniki, których jakość pozostawia bardzo wiele do życzenia czy tzw. podróbki. Na ich podstawie bardzo trudno ocenić prawdziwą wartość perfum, bo szybko się ulatniają, a nierzadko wywołują nawet reakcje alergiczne.Odlewki, czyli dekanty są to markowe perfumy, tylko w znacznie mniejszej pojemności, zamknięte w szczelnych, zastępczych opakowaniach. Ich pojemność jest różna a waha się między 10 a 20 mililitrów. Tak podręczne opakowanie pozwala nie tylko na wygodne aplikowanie formuły, ale też wygodne jej przechowywanie. Z uwagi na to, jak mało miejsca zajmują, odlewki możesz potraktować nie tylko jak perfumy do testowania, ale też do zabierania na wakacje czy wyjazdy służbowe. 

Zdj. główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrze dobrać zastawę stołową do okazji?
Jak dobrze dobrać zastawę stołową do okazji?
Odkryj klucz do stworzenia idealnej atmosfery podczas różnych okazji dzięki dobrze dobranym elementom zastawy stołowej. Przeczytaj porady ekspertów i dowiedz się, jak urządzić stół na każdą okazję.
Ostatnie wpisy
Jak wybierać naczynia do serwowania kawy?
Jak wybierać naczynia do serwowania kawy?