Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak samodzielnie zrobić maskę w płachcie?

Domowe spa
Marta Kozłowska
Jak samodzielnie zrobić maskę w płachcie?

Są takie dni, że jedyne, o czym marzymy to chwila relaksu, długa kąpiel i domowe SPA. Jednym ze składników ostatniego elementu są maseczki, zwłaszcza te w płachcie. Niestety nie jest to rozwiązanie dobre dla środowiska. Co zrobić, żeby nie rezygnować z „luksusu” i jednocześnie zatroszczyć się o środowisko? Stwórz swoją własną eko-maskę.

Photo by Anna Shvets from Pexels.com

Eko-maska w płachcie, ale jak?

Maskę w płachcie możemy bez większych problemów wykonać sami w domu. W tym celu potrzebujemy materiał, który później nasączymy. W drogeriach są czasem dostępne gotowe płachty w kapsułkach z odpowiednio wyciętymi otworami, ale w tym celu możesz użyć również grubszego ręcznika papierowego lub kosmetycznych chusteczek bawełnianych. Przygotowany materiał możesz nasączyć swoim tonikiem nawilżającym, pięknie pachnącym hydrolatem różanym, żelem aloesowym, jogurtem naturalnym zmieszanym z miodem, wywarem z zielonej herbaty, ulubionym serum czy esencją.

Tak naprawdę ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia oraz potrzeby Twojej skóry w danym momencie.

Robienie własnych masek w płachcie to świetna i ekologiczna zabawa, która również świetnie się sprawdzi na babski wieczór.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Słomki papierowe do napojów jako wakacyjny niezbędnik miłośników ekologicznych produktów
Słomki papierowe do napojów jako wakacyjny niezbędnik miłośników ekologicznych produktów
Zamiast plastiku, możemy wybrać ekologiczne alternatywy, takie jak słomki papierowe, które stają się coraz bardziej popularne wśród osób ceniących zrównoważony styl życia.
Ostatnie wpisy
Jakie rolety wybrać do sypialni?
Jakie rolety wybrać do sypialni?