Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak samodzielnie zrobić maskę w płachcie?

Domowe spa
Marta Kozłowska
Jak samodzielnie zrobić maskę w płachcie?

Są takie dni, że jedyne, o czym marzymy to chwila relaksu, długa kąpiel i domowe SPA. Jednym ze składników ostatniego elementu są maseczki, zwłaszcza te w płachcie. Niestety nie jest to rozwiązanie dobre dla środowiska. Co zrobić, żeby nie rezygnować z „luksusu” i jednocześnie zatroszczyć się o środowisko? Stwórz swoją własną eko-maskę.

Photo by Anna Shvets from Pexels.com

Eko-maska w płachcie, ale jak?

Maskę w płachcie możemy bez większych problemów wykonać sami w domu. W tym celu potrzebujemy materiał, który później nasączymy. W drogeriach są czasem dostępne gotowe płachty w kapsułkach z odpowiednio wyciętymi otworami, ale w tym celu możesz użyć również grubszego ręcznika papierowego lub kosmetycznych chusteczek bawełnianych. Przygotowany materiał możesz nasączyć swoim tonikiem nawilżającym, pięknie pachnącym hydrolatem różanym, żelem aloesowym, jogurtem naturalnym zmieszanym z miodem, wywarem z zielonej herbaty, ulubionym serum czy esencją.

Tak naprawdę ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia oraz potrzeby Twojej skóry w danym momencie.

Robienie własnych masek w płachcie to świetna i ekologiczna zabawa, która również świetnie się sprawdzi na babski wieczór.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowoczesne wyposażenie do funkcjonalnej kuchni
Nowoczesne wyposażenie do funkcjonalnej kuchni
Sprawdź, jak wykończyć swoją kuchnię i co do niej dodać, by Twoje życie stało się lepsze i bogatsze w doświadczenia kulinarne!
Ostatnie wpisy
Jak zamontować biokominek?
Jak zamontować biokominek?
Żaluzje zewnętrzne: kiedy naprawdę warto?
Żaluzje zewnętrzne: kiedy naprawdę warto?