Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jak uniknąć chorób serca? Wypróbuj holter do domu

Domowe spa
Tekst sponsorowany
Jak uniknąć chorób serca? Wypróbuj holter do domu

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

To, że serce stanowi jeden z najważniejszych narządów w ludzkim organizmie nie ulega żadnym wątpliwościom. Pomimo tego, wiele osób wciąż nie wie, jak prawidłowo dbać o jego dobrą kondycję, o czym świadczy stale rosnący odsetek pacjentów, ciepiących z powodu chorób układu krążenia. W niniejszym artykule przedstawimy zasady, których wdrożenie w życie pomoże Ci w skuteczny sposób zadbać o ten ważny organ i jednocześnie zminimalizować ryzyko wystąpienia chorób serca.

Zdrowa i zbilansowana dieta

Podstawą do cieszenia się prawidłową pracą serca przez długie lata, jest spożywanie zbilansowanych posiłków, bogatych w cenne kwasy omega-3. Obniżają one stężenie złego cholesterolu, a także odpowiadają za utrzymanie ciśnienia krwi na odpowiednim poziomie. Znajdziemy je przede wszystkim w tłustych rybach morskich, takich jak makrela, łosoś, pstrąg, tuńczyk czy śledź, ale również owocach morza. Nie zapominajmy o porcji owoców i warzyw w ciągu każdego dnia, będących skutecznym wsparciem dla układu krążenia. Jakich produktów natomiast należy się wystrzegać? Ze swojej diety z pewnością warto wyeliminować nadmiar mięsa, w szczególności tego czerwonego. Dla osób, chcących zadbać o swój układ krążenia, polecana jest w szczególności dieta śródziemnomorska.

Aktywność fizyczna

Odpowiednia porcja ruchu, czyli zgodnie z badaniami ekspertów co najmniej dwadzieścia minut dziennie, odgrywa kluczową rolę w profilaktyce chorób serca, takich jak nadciśnienie, miażdżyca, niewydolność narządu, a nawet choroba wieńcowa. Do szczególnie rekomendowanych form aktywności fizycznej możemy zaliczyć szybki spacer lub spacer z kijkami nordic walking, bieganie, pływanie lub jazda na rowerze.

Sen

Prawidłowy sen posiada ścisły związek z zapobieganiem chorobom serca i układu krwionośnego. Lekarze potwierdzają, iż kluczowa jest nie tylko długość, ale również jakość nocnego odpoczynku. Powinien on wynosić około ośmiu godzin, a na godzinę przed położeniem się do łóżka należy zaprzestać korzystania z jakichkolwiek urządzeń elektronicznych, których niebieskie światło oddziałuje niekorzystnie na jakość snu. Wiąże się to z obniżeniem ciśnienia krwi, poprawą poziomu elastyczności żył, a także redukcją hormonu stresu, niekorzystnie wpływającego nie tylko na układ krwionośny, ale i na cały organizm.

Holter

Holter EKG jest to kompaktowe urządzenie o niewielkich rozmiarach, umożliwiające pacjentowi monitorowania własnej pracy serca przez całą dobę. Dzięki swojej niezwykłej poręczności, holter nie będzie utrudniał wykonywania codziennych obowiązków, takich jak sprzątanie, spanie, korzystanie z toalety, a nawet wykonywanie aktywności fizycznej. Urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby rejestrowało każdą, nawet najmniejszą zmianę w rytmie bicia serca, towarzysząc pacjentowi nawet podczas snu. Holter do domu to skuteczny sposób na potwierdzenia lub wykluczenia istnienia określonej choroby serca, stosowany z powodzeniem w diagnostyce oraz profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych.

Badanie holterem w domu – zadbaj o swoje serce

Badanie holtera pozwala na wykrycie najpowszechniej występujących chorób serca i układu krążenia, takich jak nadciśnienie i niedociśnienie tętnicze krwi, arytmia czy kołatanie serca. Pozwala na monitorowanie pracy swojego narządu przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, dzięki czemu możesz mieć pewność, że wszelkie zmiany nie zostaną niezauważone. Warto podkreślić, iż holter powinien być stosowany nie tylko przez pacjentów z wyraźnymi wskazaniami, ale również w celach profilaktycznych, stanowiąc jedne z głównych źródeł ochrony przed schorzeniami układu krwionośnego. Do największych zalet badania holtera zaliczamy także fakt, że pozwala ono na zdiagnozowanie, jakie czynniki mogły przyczynić się do zmian w rytmie bicia serca, a także jakie dodatkowe objawy, towarzyszące pacjentowi, mogą stać się oznaką do rozwijania się poważniejszych chorób.

Fot.: Tumisu/pxabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak bezpiecznie korzystać z aluminiowych schodów w domu?
Jak bezpiecznie korzystać z aluminiowych schodów w domu?
Dowiedz się, jak używać aluminiowych schodów bez narażania się na ryzyko. Zalecamy techniki bezpiecznego korzystania, porady dotyczące konserwacji i wskazówki dotyczące bezpieczeństwa.
Ostatnie wpisy
Jak dbać o przydomowy trawnik?
Jak dbać o przydomowy trawnik?