Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Tapeta – efektowny sposób na ozdobę wnętrza

Minimalistyczny dom/Urządzanie
Redaktor Blue Whale Press
Tapeta – efektowny sposób na ozdobę wnętrza

Artykuł sponsorowany

Tapeta na ścianie to szybki sposób na dodanie wnętrzu zupełnie nowego klimatu. Jej montaż jest niezwykle łatwy, a efekt zdecydowanie będzie zachwycający. Sprawdź, w jaki sposób tapeta może zmienić Twoje mieszkanie na lepsze.

Tapeta w szybki i dość tani sposób jest w stanie zmienić charakter wnętrza. Przy dobraniu odpowiedniej kolorystyki i wzorów, jesteśmy w stanie osiągnąć naprawdę spektakularny efekt. Jeżeli więc szukasz ciekawego designerskiego rozwiązania, które pozwoli Ci odmienić dotychczasowy klimat pomieszczenia. Aranżować można je na kilka różnych sposobów, dzięki czemu każdy znajdzie rozwiązanie, pasujące do jego wnętrza.

Tapeta na jednej ścianie

Prostym sposobem na dodanie wnętrzu świeżości jest powieszenie tapety na jednej ścianie. Dzięki temu unikniemy aranżacyjnego chaosu, a jednak w pomieszczeniu zacznie się coś wizualnie dziać. Jest to również o wiele bezpieczniejsze rozwiązanie – nie musimy martwić się o optycznie pomniejszenie pomieszczenia lub zbytnie przytłoczenie wzorami. Tapeta wyłącznie na jednej ścianie będzie stanowić doskonały punkt odniesienia – to do niej będziemy dobierać pozostałe dodatki.

Tapeta doskonale będzie prezentować się na ścianie za kanapą lub za telewizorem. W ten sposób zaakcentujemy wybraną strefę w pomieszczeniu. Idealnie sprawdzą się tam tapety 3D, dostępne na https://tapetyonline.pl/pl/c/Tapety-3D/782.

Wyznaczanie stref

Tapety szczególnie sprawdzają się w otwartych przestrzeniach. Dzięki nim możemy podzielić konkretne pomieszczenie na strefy. Jeżeli nasz pokój dzienny połączony jest z jadalnią i kuchnią, możemy jasno oddzielić przestrzenie, za pomocą odpowiedniej tapety. Możemy dobrać ją w taki sposób, by komponowała się z charakterem wnętrza i dopasować np. do obić krzeseł. Dzięki takiemu zabiegowi, przestrzeń stanie się o wiele bardziej funkcjonalna i przytulniejsza.

Podkreślenie detali architektonicznych

Tapeta jest doskonałym sposobem na podkreślenie detali architektonicznych, takich jak wszelkiego rodzaju kolumny, ścianki działowe i wykusze. Aby jeszcze bardziej je zaakcentować, połóż na nich tapetę. Dzięki zastosowaniu tego zabiegu w kilku miejscach, przestrzeń nabierze spójności i wystrój będzie dobrze komponować się jako całość.

Wystrój w angielskim stylu

Jeżeli fascynują Cię wnętrza urządzone w starym angielskim stylu, postaw na połączenie tapety z boazerią. Duet ten z pewnością kojarzysz z brytyjskich filmów. Boazeria zazwyczaj podkreśla dolną część ściany, a na górnej przyklejona jest tapeta. Nie musisz dekorować w ten sposób całego pomieszczenia. Już jedna ściana wystarczy, by wnętrze nabrało zupełnie innego charakteru.

Tapeta do dekoracji

Jeżeli nie masz możliwości przyklejenia tapety na ścianie, wykorzystaj ją do dekoracji w nieco bardziej symboliczny sposób. Możesz użyć jej do dekoracji półek lub regałów na książki. Kawałki tapety doskonale sprawdzą się do przyozdobienia frontów szuflad, a nawet ich wnętrz. Niezwykle modnym rozwiązaniem jest również oprawienie tapety w ramkę.

Fot.: Max Rahubovskiy/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Panele laminowane wodoodporne do łazienki: Stylowe i praktyczne rozwiązanie na podłogę
Panele laminowane wodoodporne do łazienki: Stylowe i praktyczne rozwiązanie na podłogę
Panele laminowane wodoodporne są atrakcyjnym rozwiązaniem dla łazienek, które łączą stylowy wygląd z praktycznymi właściwościami.
Ostatnie wpisy