Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Naturalne materace – czy to dobry wybór?

Minimalistyczny dom/Patenty
Tekst sponsorowany
Naturalne materace – czy to dobry wybór?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Naturalne materace to wyroby wykonane z naturalnych materiałów takich jak lateks naturalny, włókno orzecha kokosowego czy olejek rycynowy, który ma naturalne właściwości antybakteryjne i przeciwwirusowe. Wśród materacy naturalnych znajdziemy zarówno tanie, jak i bardzo drogie materace do spania. Dla kogo to dobry wybór? Jakie są wady i zalety naturalnych materacy?

Co to są naturalne materace?

Naturalne materace są tworzone z myślą o środowisku i osobach, które szukają ekologicznych rozwiązań. Bardzo popularne są choćby materace kokosowe, gdzie w konstrukcji materaca znajdziemy jedną lub więcej warstw płyty zrobionej z włókien łupiny orzecha kokosowego, czyli tak naprawdę z tych drobnych włosków otaczających skorupę kokosa. Jeśli jednak szukasz naprawdę dobrego materaca do spania, wykonanego w 100% z naturalnych materiałów, który posłuży ci nawet kilkanaście lat – to zdecydowanie warto wybrać materac z lateksu naturalnego Talalay. Dobry sklep z materacami taki jak Expert Snu może też zaoferować materace z olejkiem rycynowym, który powstaje z nasion rącznika pospolitego. To także świetny wybór dla osoby mającej problemy skórne czy dla kogoś, kto mocno się poci, bo dodatek olejku działa prozdrowotnie.

materace sklep
Materiał prasowy expertsnu.pl

Jak są zbudowane materace naturalne?

Każdy dobry sklep z materacami powinien mieć w swojej ofercie materace naturalne z lateksu naturalnego Talalay, z kokosa czy z olejkiem rycynowym. Poszczególne rodzaje tych materacy mają nieco inną budowę. Najlepszy jest materac 100% z lateksu naturalnego. Internetowy sklep z materacami Expert Snu ma w ofercie ekologiczne materace z lateksem produkcji Vita Talalay – największego i najlepszego producenta lateksu na świecie. Wszystko zaczyna się od drzewa kauczukowca brazylijskiego, który w naturalnych warunkach rośnie w ciepłych obszarach ameryki południowej oraz w Azji. Surowiec jest ubijany na sztywną pianę, którą następnie poddaje się procesom zamrażania i wypalania, tworząc w ten sposób płytę lateksową, która stanowi podstawę wypełnienia najlepszych materacy na świecie. Inaczej wygląda to w przypadku materacy kokosowych, bo sprasowana płyta z włókien kokosa jest używana przede wszystkim do usztywniania materaca i stabilizacji, materace kokosowe są bardzo twarde. Czasami stosuje się nawet kilka warstw kokosa. Nigdy jednak nie znajdziemy materaca zrobionego w 100% z kokosa. W przypadku materacy z olejkiem rycynowym pianka wysokoelastyczna jest uszlachetniana za pomocą oleju pozyskiwanego z tłoczenia ziaren rośliny o nazwie rącznik pospolity, co zapewnia naturalne działanie antybakteryjne i prozdrowotne na skórę.

Czy materace naturalne to dobry wybór?

Polecamy przede wszystkim materace z lateksu naturalnego Talalay, bo mają największą trwałość i najdłuższą żywotność, są też maksymalnie higieniczne i wytrzymałe, a dodatkowo są bardzo elastyczne. Materac z olejkiem rycynowym to również dobry wybór, zwłaszcza dla osób, którym doskwiera nadmierna potliwość, bo olejek naturalnie zwalcza obecność bakterii czy wirusów, które wraz z potem mogą się przedostawać do materaca. Materace kokosowe to dobry wybór jeśli ktoś szuka taniego i twardego materaca z dodatkiem naturalnych materiałów. Sklep z materacami Expert Snu oferuje wszystkie trzy typy tych materacy.

Wady i zalety materacy naturalnych

Materace z lateksu naturalnego Talalay są bardzo drogie, ale to najbardziej ekologiczny i nowoczesny produkt do spania, zdaniem wielu specjalistów absolutnie bezkonkurencyjny. Lateks jest higieniczny, nie gromadzi kurzu, ma doskonałe właściwości ortopedyczne, bo w strukturze lateksu ciało układa się w naturalnej pozycji i nie odczuwa ucisku na mięśnie czy kończyny. Materace z olejkiem rycynowym są dobrym wyborem dla osób mających problem z potliwością, ich zaletą jest też to, że znajdziemy wiele rodzajów i konstrukcji takich wyrobów, na przykład połączenie sprężyn i pianki z olejkiem rycynowym, czy też kilku rodzajów różnych pianek. Materace kokosowe są popularne ze względu na niską cenę i przepuszczalność powietrza, niestety włókno kokosowe bardzo gromadzi wilgoć, co może powodować gnicie materaca, rozwój bakterii, pleśni czy grzybów w środku. Są też mało trwałe, więc taki materac to wybór maksymalnie na raptem kilka lat, bo po takim czasie często materac odkształca się lub nie zapewnia już tak dobrego podparcia. Dobry sklep z materacami zawsze oferuje duży wybór oraz pomoc profesjonalisty przy wyborze.

Zdjęcie główne: Lissete Laverde/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Aga 06.07.2022

    Ja niestety mam uczulenie na lateks i wybrałam materac termoelastyczny. Ale artykuł fajny

Rekomendowane
Akcesoria kuchenne – must have w Twojej kuchni
Akcesoria kuchenne – must have w Twojej kuchni
Akcesoria kuchenne - zobacz, co powinno się znaleźć w Twojej kuchni.
Ostatnie wpisy