Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Dekoracje do ogrodu z naturalnych materiałów

W ogrodzie
Joanna Brzykcy
Dekoracje do ogrodu z naturalnych materiałów

Drewno, szyszki, bawełna czy len to materiały, z których w łatwy sposób przygotujesz dekoracje do ogrodu. Sprawdź nasze inspiracje.

Taras w stylu boho, czyli kwintesencja natury

Naturalne materiały są nieodzownym elementem aranżacji w stylu boho – zarówno w domu, jak i poza nim. Postaw więc na bambusowe dodatki, tekstylia oraz subtelne oświetlenie. Nawet jeśli nie masz zbyt dużego ogrodu, wstaw do doniczek ozdobną trawę.

Sznur jutowy – przygotuj z niego osłonki na doniczki

Dość prostym sposobem na powieszenie doniczek jest wykorzystanie sznurka jutowego. Ten ma też inne zastosowanie, np. w łatwy sposób odmienisz metalową lampę czy altanę ogrodową. Wystarczy, że użyjesz kleju na gorąco, sznurka, a następnie owiniesz powierzchnię.

Drewno – ponadczasowy materiał

Jeśli mowa o naturalnych materiałach w ogrodzie, nie możemy zapomnieć o drewnie. To z niego wykonasz liczne dekoracje, siedziska, skrzynki na mini warzywniak czy blat. Pamiętaj tylko o odpowiedniej impregnacji, aby materiał przetrwał w każdych warunkach atmosferycznych.

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Domowe filtry do wody – sposób na ekonomiczność i ekologię
Domowe filtry do wody – sposób na ekonomiczność i ekologię
W sieci można znaleźć wiele artykułów na temat picia wody z kranu. Zarówno zakłady wodociągowe jak i osoby przygotowujące wspomniane artykuły zachęcają do picia tak zwanej “kranówki”. Nie ma w tym nic złego, jednak zanim zaczniemy pić wodę prosto z kranu powinniśmy mimo wszystko zbadać ją w swoim domu lub mieszkaniu, ponieważ o ile woda, wychodząca wprost z wodociągów może być zdrowa i zdatna do picia to niestety droga, którą przebywa może pogarszać jej właściwości.
Ostatnie wpisy