Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Kosmetyki naturalne – ekologiczne i dobre dla Twojej skóry

Domowe spa
Tekst sponsorowany
Kosmetyki naturalne – ekologiczne i dobre dla Twojej skóry

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kosmetyki naturalne zyskują coraz większą popularność wśród konsumentów. Być może niektórzy stwierdzą, że jest to jedynie kolejny trend, któremu mimowolnie się poddajemy. Prawda jest jednak taka, że kupujący stają się bardziej świadomi tego, jak wiele korzyści niesie za sobą używanie produktów o naturalnym składzie. Dlaczego warto więc sięgać po takie kosmetyki? Odpowiedź znajdziecie w poniższym artykule.

Kosmetyki naturalne są bezpieczniejsze dla skóry

Czytając składy typowych kosmetyków drogeryjnych, może nas przerazić nie tylko ich długość, ale też zawartość. W ich produkcji często wykorzystuje się szkodliwe substancje, takie jak parabeny, oleje mineralne, SLS-y, czy PEG-i. Tego typu składniki mogą negatywnie wpływać na kondycję skóry, stając się przyczyną jej przesuszenia albo zatkanych porów. U osób z bardziej wrażliwą skórą często też powodują zaczerwienienie, wysypkę i inne, mało przyjemne reakcje alergiczne. To jednak nie wszystko, bo jak się okazuje, niektóre substancje stosowane w tradycyjnych kosmetykach mogą też szkodzić zdrowiu, m.in. zaburzając naszą gospodarkę hormonalną.

Zupełnie inaczej jest w przypadku produktów, których składy opierają się na składnikach naturalnych. Są one zdecydowanie bardziej przyjazne naszej skórze, a ich stosowanie jest po prostu bezpieczniejsze. Zazwyczaj skład takich kosmetyków jest krótszy, prostszy i bardziej czytelny dla konsumentów. Opiera się on na łagodnych substancjach pochodzenia naturalnego, takich jak ekstrakty roślinne, olejki eteryczne, czy proteiny i glinki. Oczywiście przed włączeniem nowego produktu do swojej codziennej pielęgnacji, zawsze należy wykonać próbę uczuleniową na małym fragmencie skóry. Naturalne składniki również mogą uczulać, ale zdarza się to znacznie rzadziej niż w przypadku produktów napakowanych chemią.

Kosmetyki przyjazne dla środowiska

Dla wielu kupujących ważną zaletą kosmetyków naturalnych jest również to, iż są one produkowane z poszanowaniem środowiska naturalnego. Bardzo często ich producenci dbają o to już na poziomie uprawy roślin, z których pozyskiwane są substancję trafiające do ich kosmetyków. Są to więc uprawy ekologiczne, w których nie stosuje się chemicznych środków ochrony roślin. Ziemia również jest użyźniania w naturalny sposób, bez użycia produktów, które w większości są toksyczne. Twórcy kosmetyków naturalnych dbają też o to, by opakowania ich produktów nadawały się do recyclingu. Co więcej, część z nich powstaje również z surowców wtórnych.

Co ważne,  kosmetyki naturalne są także przyjazne zwierzętom, które przez lata były wykorzystywane przez branżę beauty w dość okrutny sposób. Na szczęście coraz więcej firm rezygnuje z testowania swoich produktów na zwierzętach, a w przypadku kosmetyków naturalnych jest to tak naprawdę podstawa. Jak można się domyślić, do większości ich produkcji nie wykorzystuje się również żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. Dzięki temu są one w pełni wegańskie, co jest rzecz jasna bardzo ważne dla wielu konsumentów. Jednak nie wszystkie kosmetyki naturalne są jednocześnie kosmetykami wegańskimi.

Uniwersalne i skuteczne kosmetyki naturalne

Kosmetyki naturalne są pełne wartościowych składników pochodzących z natury, które nasza skóra po prostu uwielbia. Dzięki temu ich stosowanie pozwala uzyskać naprawdę spektakularne efekty, choć czasem trzeba na nie poczekać nieco dłużej. Regularne używanie takich produktów wspiera naturalne procesy zachodzące w skórze. Dzięki temu staje się ona mocniejsza, bardziej wygładzona, pełna blasku i po prostu zdrowsza. 

Dużą zaletą produktów opartych na składnikach naturalnych jest również to, iż są one bardzo uniwersalne. Mnóstwo kosmetyków tego typu może być więc stosowanych zarówno do twarzy, jak i do całego ciała, czy nawet do włosów. Co więcej, te same kosmetyki naturalne z reguły mogą stosować kobiety, mężczyźni i dzieci, a także osoby o różnych typach cery. Oczywiście zawsze należy sprawdzać zalecenia producenta dotyczące stosowania konkretnego produktu, aby jego używanie przyniosło nam jak najlepsze efekty.

Fot.: Content Pixie/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Panele laminowane wodoodporne do łazienki: Stylowe i praktyczne rozwiązanie na podłogę
Panele laminowane wodoodporne do łazienki: Stylowe i praktyczne rozwiązanie na podłogę
Panele laminowane wodoodporne są atrakcyjnym rozwiązaniem dla łazienek, które łączą stylowy wygląd z praktycznymi właściwościami.
Ostatnie wpisy
Jak wybierać naczynia do serwowania kawy?
Jak wybierać naczynia do serwowania kawy?