Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Skuteczne pułapki na kreta. Jak się pozbyć szkodników z działki?

W ogrodzie
Tekst sponsorowany
Skuteczne pułapki na kreta. Jak się pozbyć szkodników z działki?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kretowiska na działce to niezbyt atrakcyjny widok. Co gorsze, krety w ogrodzie mogą uszkodzić krzewy owocowe, jak i rośliny ozdobne. Podobnie da się powiedzieć o nornicach. Jest wiele domowych metod na szkodniki tego typu, czy nie lepiej jednak zainwestować w profesjonalne pułapki na kreta? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Pirotechniczna pułapka na krety i nornice

Najbardziej skuteczne metody na kreta mogą go unieszkodliwić w ciągu 48 godzin. W wielu przypadkach dzieje się to jednak dużo wcześniej. Wszystko zależy od rozmiaru terytorium, na którym operuje szkodnik. Aby się go pozbyć, wystarczy zainstalować materiał pirotechniczny wraz z czujnikiem ruchu. Służy do tego specjalne urządzenie opracowane z myślą o szkodnikach, dla których podziemny kanał i otwór wlotowy to naturalne środowisko. Ważne w tym wszystkim jest to, że kret zawsze wraca do każdego kretowiska, które zbudował. Czujnik ruchu wychwytuje ten moment i BUM! Petarda likwiduje problem na dobre. Tak właśnie, w największym skrócie, działa target na krety.

Montaż pułapki na krety w ogrodzie

Samodzielne założenie pułapki na kreta w ogrodzie jest bardzo łatwe i trwa tylko minutę. Mimo to trzeba pamiętać o zachowaniu należytej ostrożności i postępować zgodnie z instrukcjami obsługi (są załączone do każdego zestawu). To w końcu materiały pirotechniczne, więc nie ma co ryzykować. Choć ich siła jest stosunkowo niewielka, nie należy tego lekceważyć. Sprawą powinny się zająć wyłącznie osoby dorosłe.

Przed uzbrojeniem znajdź otwór prowadzący do wnętrza kretowiska (komin) i tam włóż pułapkę, a raczej sam materiał pirotechniczny. Ma on dwa kable, które musisz podłączyć do głównego urządzenia. To tzw. kretołap. Wbija się go w ziemię zaraz obok kretowiska. Teraz pozostaje zamontować czujnik ruchu, który również musi się znaleźć w otworze wejściowym do tunelu szkodnika.

Tak umieszczona pułapka na krety jest jeszcze nieuzbrojona. Informuje o tym stosowna lampka świecąca na zielono. Aby zapalić czerwoną lampkę i tym samym uzbroić urządzenie, należy przesunąć dźwignię zgodnie z instrukcją. Gotowe. Kiedy kret pojawi się w pobliżu, na bank dotknie czujnika ruchu i spowoduje detonację petardy. A gdy będzie już po wszystkim, kretołap poinformuje Cię za pomocą trzeciej lampki.

Pułapki na kreta – cena

Tak skuteczna pułapka na krety ma w zestawie 4 petardy. Oznacza to, że zakup zestawu oznacza likwidację czterech szkodników z osobna. Oczywiście istnieje możliwość dokupienia dodatkowych petard przeznaczonych do współpracy z kretołapem. W każdym razie za podstawowy zestaw trzeba zapłacić 299 zł. A gdzie kupić taką pułapkę? Wystarczy kliknąć link załączony powyżej.

Zakup profesjonalnej pułapki na krety wiąże się z pewnym wydatkiem, ale i skutecznością zarazem. Wiedzą o tym choćby Francuzi, którzy w ten sposób likwidują szkodniki od lat. Warto dodać, że kretołapa wystarczy kupić tylko raz. Reszta to już kwestia ilości petard, które są siłą rzeczy tańsze. W związku z tym inwestycja tego rodzaju jest jak najbardziej opłacalna. Twój idealny trawnik oraz rośliny w ogrodzie są tego warte, nie sądzisz?

Wydaje się jasne, że fachowy sposób na krety to znacznie lepszy pomysł niż wszelkie domowe kombinacje. Co istotne, chemia lub nawet wyszkolony pies potrafi uszkodzić trawnik bardziej niż sam kret. Petarda zaś jest na tyle słaba, że nie wywoła zniszczeń. Jej moc jednak w zupełności wystarczy za rozwiązanie problemu, jak pozbyć się kretów z działki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowoczesne mieszkania w Warszawie i ich zalety 
Nowoczesne mieszkania w Warszawie i ich zalety 
Rynek mieszkaniowy nie rozpieszcza, dlatego też znalezienie dobrego dewelopera, który pozwoli nam na wybór odpowiedniego lokum, przy okazji mającego wiele zalet dla różnych grup przyszłych mieszkańców to podstawa.
Ostatnie wpisy