Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak wykonać masaż szczotką do ciała? Szczotkowanie na sucho

Domowe spa
Joanna Brzykcy
Jak wykonać masaż szczotką do ciała? Szczotkowanie na sucho

Szczotkowanie na sucho to domowy zabieg, który możesz wykonać w kilka minut. Efekty są porównywalne do najlepszych salonów SPA, a tak naprawdę nie potrzebujesz wiele czasu ani doświadczenia. Zobacz jak wykonać masaż szczotką do ciała na sucho.

Szczotkowanie na sucho – jak zrobić zabieg w domu?

Najpierw musisz wyposażyć się w specjalną szczotkę przeznaczoną do masażu na sucho. Na początek, nie powinna być ona zbyt szorstka, aby nie podrażnić skóry przy pierwszym zabiegu. Najlepiej, aby była wykonana z naturalnego włosia, które jest równo przycięte i gęsto osadzone. Dopasuj także kształt do swoich preferencji, aby masaż był dla Ciebie wygodny.

Szczotkowanie na sucho wykonaj przed prysznicem albo kąpielą w wannie. Nie musisz się do tego specjalnie przygotowywać. Szczotkę umieść pod delikatnym kątem i rozpocznij od nóg. Jednym ruchem kieruj się w stronę ud. Brzuch masuj kolistymi ruchami, delikatnie i powoli. Następnie kieruj się w stronę ramion aż do szyi, wykonując proste ruchy. Dekolt i okolice klatki piersiowej są bardzo wrażliwe i delikatne, dlatego możesz na początku odpuścić tę partię ciała. Jeśli chcesz spróbować, wykonuj koliste ruchy wokół piersi.

Zawsze kieruj szczotkę do serca, nie przyciskaj jej mocno do skóry, aby nie spowodować podrażnień. W miejscach szczególnie delikatnych, przechyl bardziej szczotkę albo nie naciskaj. Cały zabieg szczotkowania ciała na sucho powinien trwać około 5 minut.

>> Zobacz: Domowe zabiegi na twarz na wiosnę – tylko z naturalnych składników!

Dlaczego warto wykonywać regularnie masaż szczotką do ciała?

Szczotkowanie ciała na sucho ma na celu pobudzić krążenie krwi oraz limfy. Oznacza to, że wpływasz nie tylko na to, co dzieje się na powierzchni skóry, ale także w Twoim organizmie. Poprawiasz tym samym krążenie krwi i wspomagasz funkcjonowanie układu limfatycznego. Przypominamy – jest on odpowiedzialny za odporność organizmu!

Zmiany zauważysz także na samej skórze. Masaż ciała na sucho za pomocą szczotki powoduje, że staje się ono gładkie, ujędrnione i wzmocnione. Skóra zaczyna się napinać, a Ty szybko pozbywasz się martwego naskórka. Szczotkowanie na sucho ma zatem właściwości peelingujące, dokładnie takie, jakie przeprowadzasz za pomocą scrubu pod prysznicem czy w wannie. Możesz zatem go wykonać np. przed depilacją golarką. Dzięki temu skóra będzie gładsza.

Szczotkowanie na sucho warto przeprowadzać także przed innymi zabiegami pielęgnacyjnymi. Wspomaga wchłanianie balsamów nawilżających albo napinających. Warto też wspomnieć o tym, że sam masaż jest niesamowicie przyjemny dla ciała, dlatego pobudza zmysły i może znacznie poprawić Twoje samopoczucie.

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przegoń nudę z sypialni  – pomysły na urozmaicenie życia erotycznego
Przegoń nudę z sypialni – pomysły na urozmaicenie życia erotycznego
Szukając pomysłów na to, jak pozbyć się rutyny z łóżka, dobrze jest znaleźć wolny czas na to, by umówić się na randkę ze swoją drugą połówką.
Ostatnie wpisy
Jak wybierać naczynia do serwowania kawy?
Jak wybierać naczynia do serwowania kawy?