Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak pozbyć się owadów z balkonu?

Minimalistyczny dom/Patenty
Natalia Rozmiarek
Jak pozbyć się owadów z balkonu?

Artykuł sponsorowany

Owady to niemały problem w domu. Mogą one zakłócać komfort mieszkania, dlatego zobacz, jak skutecznie się ich pozbyć. 

Metody na pozbycie się owadów 

Wiele owadów pojawia się, gdy na zewnątrz zaczynają panować wysokie temperatury. Gdy zadomawiają się u ciebie, nie możesz w spokoju zrelaksować się w ogrodzie czy domu. Nie możesz jednak pozwolić, aby zaburzały one twoją radość z czasu spędzanego na dworze. Zobacz, jakie metody możesz wykorzystać, aby pozbyć się niechcianych gości.

Regularne sprzątanie domu 

Owady odstraszyć może częste sprzątanie domu. Jest to ważne w takich pomieszczeniach jak jadalnia i kuchnia, ponieważ to w nich gromadzi się najwięcej okruchów z jedzenia, które przyciągają robaki.  

Ważne jest dlatego, aby systematycznie opróżniać kosze na śmieci oraz czyścić odpływ zlewu, prysznica, wanny oraz umywalek. Dlaczego warto myć często te miejsca? Ponieważ to w nich ukrywać mogą się małe muchy, które przypominają owocówki. Nie zapominaj także o odkurzaniu i zamiataniu. Warto również produkty sypkie takie jak cukier czy mąka umieścić w szczelnie zamkniętych słoikach, aby nie przyciągały owadów.  

Osuszaj wilgotne obszary 

Wilgotne miejsca są lubiane przez niektóre owady na przykład rybiki. Dlatego zawsze upewniaj się, czy twoja zmywarka, pralka i klimatyzator są szczelne i czy działają prawidłowo. Jeśli zauważysz nieszczelne krany czy odpływy, od razu je napraw. Łazienkę po kąpieli oraz kuchnię po gotowaniu warto, jest wywietrzyć. 

Pozbądź się stojącej wody 

Owady często gromadzą się w kałużach, stawach czy fontannach. Komary na przykład uwielbiają taką stojącą wodę, dlatego należy jej unikać. Pomyśl, czy w okolicy twojego domu znajdują się przedmioty, które mogą ją gromadzić. Zanieczyszczone rynny, beczka do zbierania deszczówki, prozrzucane konewki, doniczki czy dziecięce zabawki. Wszystkie te przedmioty może wypełniać  woda. Odstaw je na inne miejsce lub sprzątnij. Jeśli coś potrzebuje naprawy, nie zwlekaj z nią. 

Rośliny, które odstraszają owady 

Jednym z lepszych sposobów, aby pozbyć się owadów, jest zasadzenie roślin, które je odstraszą.  Będą one także ozdobną twojego balkonu. Zasadzić na nim możesz między innymi: 

  • bazylię, która odstraszy komory i muchy;
  • lawendę — na muchy, mole czy komary;
  • trawę cytrynową, miętę, melisę lub tymianek — pomogą one w odstraszaniu komarów; 
  • rozmaryn i szałwia;
  • kocimiętka — sprawdzi się na muchy, komary, karaluchy i kleszcze; 
  • chryzantemy — odstraszą kleszcze, nicienie, karaluchy, mrówki oraz pchły; 
  • pelargonie.

Możesz również zastosować odstraszacze na owady jak lampę owadobójczą czy pułapki na muchy.

Zdjęcie główne: pexels.com/SHVETS production

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Fototapeta do hostelu – 4 pomysły na trwałą aranżację
Fototapeta do hostelu – 4 pomysły na trwałą aranżację
Efektowny wygląd hostelu może stać się jedną z charakterystycznych cech, które będą go wyróżniać na tle konkurencji. Błyskawicznym pomysłem na stworzenie unikalnych pokoi jest fototapeta. Zobacz, jakie propozycje przygotowaliśmy na szybką metamorfozę wnętrz.
Ostatnie wpisy