Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Blogi kulinarne wege – które warto odwiedzić?

Slow życie
Wiktoria Florek
Blogi kulinarne wege – które warto odwiedzić?

Dieta wegetariańska i wegańska zyskuje coraz więcej zwolenników. Konsumenci są bardziej świadomi i chcą dokonywać mądrych wyborów. Niestety wiele osób zaczynając swoją przygodę z dietą roślinną, nie bardzo ma pomysł, jak się za to zabrać. Z pomocą przychodzą ciekawe blogi kulinarne wege, które odczarowują mit nudnych warzyw i owoców. 

Sposobów na dietę bezmięsną jest wiele. Nie musi być nudna ani monotonna. Pokazują to autorzy i autorki blogów kulinarnych wege. Wiele gwiazd i znamienitych ludzi na całym świecie zrezygnowało z jedzenia mięsa. Powodem jest świadomość i wiedza na temat tego, że jedzenie dużych ilości mięsa szkodzi zdrowiu. Chcąc wiedzieć, jak stworzyć bezmięsne potrawy, warto zajrzeć na najlepsze blogi wege. 

Jadłonomia

Marta Dymek w swojej książce, że kuchnia wegetariańska to niekończąca się kopalnia smakołyków. Zapiekane kabaczki w sosie pomidorowym, czy krem z pietruszki z gorgonzolą, to tylko niektóre z prawdziwych kulinarnych dzieł sztuki, które tworzy Marta. Po lekturze jej bloga każdy przejdzie na wegetarianizm, nawet największy mięsożerca!

Roślinożerka

Tanio, smacznie i szybko, tak właśnie gotuje Beata i swoją kuchnią pokazuje, jak niewiele trzeba, aby uczynić ze świata lepsze miejsce dla nas wszystkich. Poza smacznymi i zaskakującymi przepisami, potrawy, które serwuje autorka są również zero waste. W portfolio znajdziemy np. ciasto czekoladowe z czerstwego chleba. Przepisy oparte są przede wszystkim na produktach ogólnodostępnych i prostych w wykonaniu. 

Zielenina

Magda swojego wege bloga prowadzi już od prawie jedenastu lat. Stawia na autorskie przepisy, które odczarowują obraz nudnych warzyw i niesmacznych produktów wegańskich. Na blogu poza smacznymi pomysłami na obiady czy śniadania, znajdują się również apetyczne receptury na słodkości, które cieszą się szczególnym powodzeniem. 

Wegan Nerd

Przepisy, które oferuje Wegan Nerd, są w pełni bezmięsne, a jednocześnie pozbawione jakichkolwiek produktów odzwierzęcych. Na blogu są słodkości, zupy, dania główne i przekąski, a także różnego rodzaju porady, które ułatwiają gotowanie potraw wegańskich. Przepisy są autorskie, nowatorskie, a sama autorka zachęca czytelników do eksperymentowania w kuchni.

To Co Ty Właściwie Jesz?

Chyba każda osoba, która postanowiła w towarzystwie poinformować, że jest weganinem, usłyszała to pytanie. Autorka bloga o tej prowokującej nazwie również. Dlatego postanowiła stworzyć przestrzeń w Internecie, która na to pytanie jednoznacznie odpowiada. I tak na blogu To Co Ty Właściwie Jesz? – znajdziemy niezwykłe przepisy na przekąski, słodkości, dania główne i zupy, które udowadniają, że dieta wegańska to nie tylko zielona sałata i woda. 

Kuchnia Agaty

Chłodnik, bulion warzywny, zapiekanki różnego rodzaju czy pasta z soczewicy to tylko niektóre z wegetariańskich przepisów Agaty. Jednocześnie na blogu znajdziemy ciekawe posty o podróżach czy o tematyce związanej z domem. Agata ma również autorski program w jednej z głównych stacji telewizyjnej, a dokładnie w telewizji śniadaniowej.

erVegan

Łazanki, placki ziemniaczane czy burgery – to wszystko i nie tylko można jeść, będąc na diecie roślinnej. Przepisy, które znajdziemy na erVegan udowadniają, że dieta roślinna znacząco nie odbiega od diety bezmięsnej, a także to, że mięso czy nabiał nie są konieczne w smacznej kuchni. Autorem bloga jest Eryk, który z wykształcenia jest dietetykiem i propagatorem diety roślinnej. 

Dlaczego warto przejść na dietę roślinną?

Argumentów za tym, aby przejść na dietę roślinną, jest wiele. Jednym z nich, chociaż pewnie nie tak istotnym, jak pozostałe, są smaczne przepisy, które można znaleźć na wspomnianych blogach. Poza tym dieta wegańska jest:

  • przyjazna dla środowiska; nie przyczyniasz się bowiem do cierpienia zwierząt,
  • zdrowa; większość roślin dostarcza tych samych, a nawet więcej składników odżywczych co produkty pochodzące od zwierząt,
  • prosta i tania,
  • różnorodna i ciekawa,
  • szybka i wygodna.

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak nakładać samoopalacz?
Jak nakładać samoopalacz?
Nie lubisz spędzać długich godzin na słońcu, żeby się opalić? Zobacz, jak możesz uzyskać efekt pięknej opalenizny bez smug dzięki domowemu zabiegowi samoopalaczem.
Ostatnie wpisy