Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ekologiczne porcelanowe akcesoria kuchenne

Minimalistyczny dom/Urządzanie
Wiktoria Florek
Ekologiczne porcelanowe akcesoria kuchenne

Wprowadzenie się do własnego domu lub mieszkania wymaga zakupienia odpowiednich rzeczy codziennego użytku. Zgodnie z najnowszymi trendami warto postawić na ekologiczne, porcelanowe akcesoria kuchenne.

Bycie eko może iść w parze z elegancją, szykownością oraz dobrym smakiem. Korzystanie z ekologicznych, porcelanowych akcesoriów kuchennych jest tego najlepszym dowodem. Co więcej, to właśnie takie elementy wyposażenia znacząco przebijają jakością i stylem dodatki wykonane z plastiku oraz innych tworzyw sztucznych.

Trend eko w kuchni

Wraz z rosnącą świadomością na temat zmian klimatu, coraz więcej osób decyduje się na wprowadzenie nawyków, które mają na celu chronić naturę. Trend eko widoczny jest również w kuchni. Coraz więcej sztućców i elementów wyposażenia wymieniamy na przyjazne dla środowiska tworzywa. Tym samym zmniejszamy ilość wszechobecnego, szkodliwego plastiku. Porcelana przeżywa właśnie swój drugi renesans ze względu na swoje właściwości. 

Dlaczego porcelana cieszy się tak dużym uznaniem?

Zalet porcelany jest wiele. Jest to nie tylko zachwycająca ozdoba stołu, ale i niezwykle praktyczny element kuchni. Wracająca do łask porcelana była szczególnie doceniana przez pokolenie naszych dziadków. W tym aspekcie warto wrócić do dawnej mody, gdyż stosowanie jej jestpolecane nie tylko  ze względów estetycznych, ale i z racji przyjaznego dla środowiska naturalnego materiału. Akcesoria wykonane z porcelany cieszą się wyjątkową trwałością. Nie bez powodu zabytkowe talerze z porcelany mają nawet po kilkaset lat i nadal są w rewelacyjnym stanie.

Zadbaj o swoje zdrowie

Porcelana charakteryzuje się niezwykle niską nasiąkliwością, a także wyraźną kwasoodpornością. Jeśli nie ma wzorów z platyny lub złota, z powodzeniem może być wykorzystana do odgrzewania posiłków w mikrofalówce, a nawet mrożenia. Przy wszystkich tych procesach nie wydziela ona żadnych szkodliwych substancji. Jest tym samym dobra nie tylko dla środowiska, ale także dla naszego zdrowia.

Czym kierować się przy wyborze porcelany?

Porcelana jest znakomitym pomysłem zarówno na zakup do swojego nowego domu, jak i jako prezent. Ekologiczne akcesoria porcelanowe to przede wszystkim zastawa kuchenna, czyli talerze, wazy, filiżanki i inne tego typu naczynia. Szukając odpowiedniej porcelany, powinniśmy wybierać renomowane firmy, aby mieć pewność, że jest to wysokiej jakości zastawa. Warto przy tym zapoznać się z opinią znajomych, którzy korzystają z takiej porcelany.

Jakie ekologiczne akcesoria z porcelany można wykorzystać w kuchni?

Jak zostało zauważone wcześniej, porcelana znakomicie zastępuje plastik. Oto kilka propozycji, do czego można wykorzystać ten materiał:

  • serwowanie potraw dla dzieci – istnieją specjalne zestawy porcelany dla dzieci, które znakomicie zastąpią plastik;
  • przygotowywanie żywności – w tym przypadku warto postawić na porcelanowe półmiski, talerze oraz miseczki;
  • podgrzewanie żywności w piekarniku – porcelana jest niezwykle wytrzymała na wysokie temperatury – z powodzeniem może zostać wykorzystana do zapiekania potraw, tart, a nawet ciast;
  • zamrażanie potraw – podobnie jak z zapiekaniem, porcelana jest wytrzymała również na niezwykle niskie temperatury;
  • potrawy w lodówce – przechowywanie jedzenia w salaterkach i wazach idealnie sprawdzi się w przypadku naczyń z porcelany;
  • podawanie napojów – dzbanki z porcelany będą się prezentować o wiele lepiej niż plastikowe butelki bądź soki w kartonach.

Zdjęcie główne: Karolina Grabowska/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie materiały wykorzystuje się do produkcji opakowań biodegradowalnych?
Jakie materiały wykorzystuje się do produkcji opakowań biodegradowalnych?
Opakowania biodegradowalne to coraz popularniejsze rozwiązanie w dziedzinie opakowań, które przyczyniają się do ochrony środowiska. Jednym z najważniejszych aspektów opakowań biodegradowalnych jest ich skład, który wpływa na ich właściwości biodegradowalne.
Ostatnie wpisy
Jak wybierać naczynia do serwowania kawy?
Jak wybierać naczynia do serwowania kawy?