Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Minimalistyczna łazienka – jak ją urządzić?

Minimalistyczny dom/Urządzanie
Gabriela Matyszczak
Minimalistyczna łazienka – jak ją urządzić?

Artykuł sponsorowany

Znajdź miejsce dla minimalistycznej filozofii w swojej łazience. Minimalizm to więcej niż posprzątanie w szafie i pozbycie się niepotrzebnych przedmiotów, to sposób na życie i zreoganizowanie otaczającej nas przestrzeni tak, aby stała się praktyczna i harmonijna jednocześnie. Jak przenieść minimalistyczną ideę do swojej łazienki? Doradzamy!

Nie więcej niż jeden

Urządzanie łazienki zgodnie z minimalistyczną myślą warto zacząć od pozbycia się zbędnych przedmiotów. Na pewno nie potrzebujesz wszystkich czterech butelek szamponu, pięciu odżywek i trzech żeli pod prysznic. Ogranicz się do pojedynczych kosmetyków, a ewentualne zapasy schowaj do szafki. Zyskasz tym sposobem przestrzeń, a dodatkowo oszczędzisz pieniądze, kiedy powstrzymasz się przed kupieniem ulubionego szamponu na promocji – w końcu w domu masz już jeden!

Odpowiednia armatura

Minimalizm to nie tylko wnętrza rodem z tablic na Pintereście. Minimalizm to przede wszystkim praktyczne rozwiązania, które usprawniają codzienne życie. Nie da się ukryć, że kabiny prysznicowe typu walk-in mają bardzo nowoczesny i estetyczny design, jednak dodatkowo są również niezwykle funkcjonalne. Czyści się je łatwiej niż standardowe kabiny. Sprawdzą się dla rodzin z dziećmi (dużo miejsca na wanienkę), osób starszych oraz osób z niepełnosprawnością. 

W przypadku sedesu i bidetu najlepiej zdecydować się na modele podwieszane, ponieważ wolna powierzchnia podłogi to więcej przestrzeni w łazience. W dodatku w ich przypadku zbiornik ukryty jest w całości w ścianie. Widoczny jest wyłącznie przycisk do spłukiwania wody, a w końcu na tym polega minimalizm – uzyskaniu harmonii we wnętrzu pomieszczenia, dzięki ograniczeniu “zbieraczy kurzu”.

Beton czy drewno?

Aranżacja minimalistycznej łazienki może przybrać różne formy, dlatego warto zastanowić się przede wszystkim nad tym, w jakich ilościach chcesz zastosować dany materiał i jaki styl preferujesz. Dekoratorzy wnętrz i projektanci sugerują kilka rozwiązań. 

Jeśli decydujesz się na stal i szkło, mądrze rozważ to, ile go umieścisz. Nie chcesz przecież, żeby Twoja łazienka wyglądała jak wnętrze prosto z laboratorium szalonych naukowców, prawda? Doskonałym dodatkiem do szkła i stali będzie beton w różnych postaciach, na przykład beton dekoracyjny, panele zbrojne GRC wzmocnione włóknem szklanym, cementowe kafelki lub płytki, które imitują surowy materiał. Oprócz tego świetnie w minimalistycznej łazience sprawdzi się surowe drewno, wyglądające na stare oraz żywica epoksydowa, która jest materiałem nje tylko efektownym i dostępnym w wielu kolorach, ale także wodoodpornym i łatwym do czyszczenia, przez co zdecydowanie sprawi, że Twoja łazienka będzie nie tylko piękna, ale też funkcjonalna.

Ogranicz dekoracje

Minimalistyczne wnętrza lubią się z pustymi blatami, szczególnie kiedy chodzi o łazienki. To z reguły najmniejsze pomieszczenia w domu, dlatego nie należy zastawiać ich zbędnymi dekoracjami, które zabierają i tak już ograniczone miejsce. Wystarczy, że zdecydujesz się na jedną lub dwie ozdoby, a podkreślisz wyjątkowość wnętrza Twojej łazienki, jednocześnie jej nie przytłaczając. 

Nie bój się koloru

Chęć posiadania minimalistycznej łazienki nie musi wiązać się z koniecznością rezygnacji z koloru. Przeciwnie, urządzając takie wnętrze, nie ograniczaj się wyłącznie do klasycznej bieli i czerni, ale zdecyduj się także na kolorowy akcent, który ożywi Twoje wnętrze. Najważniejsze, żeby wybór był dokładnie przemyślany i dobrze komponował się z pozostałymi elementami wystroju. Nie potrzeba wiele, wystarczą akcesoria łazienkowe w intensywnych barwach albo ręczniki w ciekawym kolorze, aby zadbać o szczególny charakter pomieszczenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie wyrzucać filtry wody po zużyciu?
Gdzie wyrzucać filtry wody po zużyciu?
Zastanawiasz się, gdzie wyrzucić bądź oddać zużyty filtr wody? Czy możesz umieścić go w koszu na zmieszane odpady, a może lepiej zrobić to w inny sposób? Sprawdź!
Ostatnie wpisy