Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak wybrać dobre żelazko parowe?

Minimalistyczny dom
Tekst sponsorowany
Jak wybrać dobre żelazko parowe?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Żelazko parowe dobrej jakości sprawia, że wykonywanie codziennych obowiązków jest dużo łatwiejsze. Aby móc prasować sprawnie i usuwać bez problemu wszelkie zagniecenia z różnych tkanin, trzeba postawić na odpowiedni sprzęt. Jak wybrać dobre żelazko parowe? Kilka najważniejszych porad znajdziesz w kolejnych akapitach niniejszego artykułu.

Rodzaj stopy i moc żelazka

Jedną z najważniejszych kwestii, o której nie należy zapominać podczas kupowania żelazka parowego, jest rodzaj zastosowanej stopy. Ma to znaczenie nie tylko dla efektywności prasowania, ale także dla komfortu pracy. Najlepiej sprawdzi się stopa ceramiczna lub teflonowa, wiele osób poleca także stopę szafirową. Decydując się na taką stopę, możesz mieć pewność, że prasowanie przebiegnie sprawnie, a efekty będą zadowalające. Żelazko wyposażone w stopę ceramiczną, teflonową i szafirową prowadzi się bardzo wygodnie. Tego rodzaju stopy są także bardzo odporne na zarysowania.

Kolejną ważną sprawą jest moc żelazka. Aby cieszyć się komfortowymi warunkami podczas prasowania, należy postawić na urządzenie, którego moc wynosi przynajmniej 2000 W. Jeśli w Twoim domu zawsze jest dużo prasowania, najlepiej sprawdzi się żelazko o nieco większej mocy. W tym przypadku warto postawić na 3000 W lub nawet więcej. Niezależnie od tego, jaką moc wybierasz, pamiętaj, aby zdecydować się na urządzenie pochodzące z oferty sprawdzonej, uznanej marki.

Kształt i budowa żelazka

W ofercie sklepów dostępne są tak różne żelazka, iż każdy może znaleźć odpowiednie dla siebie urządzenie. Jeśli chodzi o kształt żelazka, bardzo ważne są indywidualne potrzeby. Jeśli na przykład często prasujesz koszule, doskonale sprawdzi się urządzenie ze zwężonym przodem. Jeśli zaś najczęściej prasujesz sukienki, spódnice i inne duże powierzchnie, postaw na żelazko z nieco szerszym przodem. 

Poza kształtem urządzenia, ważna jest również budowa, a konkretnie ułożenie oraz ilość otworów na parę. Najlepiej sprawdza się oczywiście urządzenie, które posiada dużo otworów ułożonych na całej powierzchni stopy. Warto zwrócić uwagę na żelazka, które posiadają otwory rozmieszczone w dwóch albo trzech rzędach. Takie urządzenie to gwarancja, że prasowanie będzie przebiegało sprawnie, a efekty spełnią oczekiwania.

Ranking żelazek parowych znajdziesz na https://testoria.pl/rankingi/rankingi-agd/najlepsze-zelazka-parowe-ranking-2021/

Siła uderzenia i dodatkowe funkcje żelazka

Także siła uderzenia ma niemałe znaczenie, jeśli chodzi o komfort i efektywność prasowania. Siła 150 g/min  to dobra opcja, dzięki której pokonasz duże zagniecenia. Jeśli potrzebujesz urządzenia do zadań specjalnych, świetnie sprawdzi się żelazko, które oferuje wartość na poziomie 220 g/min. Chociaż takie urządzenia są zazwyczaj droższe, naprawdę warto zainwestować, aby sprawniej prasować i cieszyć się doskonałym efektem.

Dodatkowe funkcje żelazka to ostatnia najważniejsza kwestia. Co przyda się najbardziej? W tym przypadku trzeba wziąć pod uwagę swoje potrzeby i najważniejsze oczekiwania. Najpopularniejsze funkcje dodatkowe to system antywapienny, blokada kapania, automatyczny wyłącznik, funkcja samoczyszczenia. Zastanów się, czego potrzebujesz, a dokonanie wyboru będzie łatwe.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Tworzenie indywidualnego charakteru łazienki za pomocą kolorowych mebli
Tworzenie indywidualnego charakteru łazienki za pomocą kolorowych mebli
Odkryj, jak poprzez dobranie unikalnych, kolorowych mebli możesz nadać swojej łazience indywidualnego charakteru i stylu, który zachwyci każdego.
Ostatnie wpisy