Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dawne ozdoby choinkowe – jedyny w swoim rodzaju świąteczny klimat

Minimalistyczny dom/Patenty
Tekst sponsorowany
Dawne ozdoby choinkowe – jedyny w swoim rodzaju świąteczny klimat

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Drzewko bożonarodzeniowe bez wątpienia jest jednym z najważniejszych i zarazem najbardziej charakterystycznych symboli Gwiazdki. Dokładamy wszelkich starań, żeby przyozdobić je w wyjątkowy sposób, doskonale oddający ducha Świąt i tworzący ciepły, rodzinny klimat. Między innymi dlatego coraz większą popularnością cieszą się dawne ozdoby choinkowe – goszczące w naszych domach przed kilkoma dekadami.

 

  1. Tradycyjne ozdoby świąteczne i ich zalety.
  2. Boże Narodzenie w stylu PRL?
  3. Retro ozdoby choinkowe.

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości dzielonej z najbliższymi: członkami rodziny, przyjaciółmi. Spędzamy go na wspólnym pieczeniu pierników, gotowaniu potraw wigilijnych, ale też ubieraniu drzewka bożonarodzeniowego. I niezależnie czy choinka jest sztuczna, czy żywa – możemy ją przyozdobić na wiele różnych sposobów. Pośród nich wyróżniają się tradycyjne style, tak popularne w czasach naszych rodziców i dziadków…

Tradycyjne ozdoby świąteczne i ich zalety

Co istotne, dawne ozdoby choinkowe to przepiękne zestawy, których nigdy nie nazwiemy jednolitymi i schematycznymi. To np. różnokolorowe bombki szklane lub plastikowe (nie tylko w czerwonej barwie), dzwoneczki, zawieszki w kształcie lizaków i gwiazdek, ale też nietuzinkowe i unikatowe bombki wyobrażające różnorakie postaci, w tym Świętego Mikołaja, bałwanki, renifery, skrzaty lub aniołki.

Dzięki dawnym ozdobom choinkowym zmienimy nasze drzewko w prawdziwe dzieło sztuki, przyciągające spojrzenia na długie godziny.

Boże Narodzenie w stylu PRL?

Dawne ozdoby choinkowe naturalnie kojarzą się nam z czasami PRL-u. To właśnie wtedy drzewka bożonarodzeniowe ubierane były z rozmachem, oryginalnie i bez strachu mieszania styli.

Chcąc podążać w tym kierunku, nie zapominajmy o pozostałych dodatkach do wielobarwnych bombek. To przede wszystkim światełka, łańcuchy i zawieszki, np. papierowe ozdoby (wykonane z kolorowego papieru). Do ich stworzenia można zaangażować najmłodszych domowników, sprawiając im olbrzymią radość!

Retro ozdoby choinkowe

Wybór dawnych ozdób choinkowych dla wielu osób jest sentymentalną podróżą do dzieciństwa. Inni przyozdabiają w ten sposób drzewko, ponieważ są zauroczeni tym charakterystycznym stylem.

Niezależnie jaka jest nasza motywacja, na pewno będziemy zadowoleni z otrzymanych efektów. Dużą w tym rolę odgrywa popularność, którą cieszą się tego typu ozdoby – bez przeszkód wyposażymy się w piękne klasyczne bombki rodem z ubiegłego stulecia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zadbać o harmonię w domu?
Jak zadbać o harmonię w domu?
Zastanawiasz się, dlaczego w swoim domu czujesz się rozdrażniona lub zmęczona? Jeśli tak, koniecznie przeczytaj nasz artykuł i zastosuj się do rad w nim przedstawionych.
Ostatnie wpisy