Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kominek do wosków i olejków — jaki wybrać?

Minimalistyczny dom/Urządzanie
Marta Kozłowska
Kominek do wosków i olejków — jaki wybrać?

Masz w planie zakupić kominek do aromaterapii wnętrz, tylko nie wiesz, na który się zdecydować, bo na rynku dostępnych jest mnóstwo opcji? Z pozoru różnią się one wyłącznie kształtem i kolorem. Okazuje się jednak, że sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać.

Jaki wybrać kominek? 

Na początku musisz się zastanowić, czy zamierzasz używać przeważnie olejków eterycznych i w ten sposób zapewnić sobie domową aromaterapię, czy postawisz raczej na woski zapachowe. Kominki do wosków przeważnie są większych rozmiarów — mają pojemniejsze miseczki oraz są wyższe (ok. 10 cm). Wiąże się to z możliwością umieszczenia całej porcji wosku (który często możemy kupić w postaci kostki bądź tartaletki) w miseczce. Kominki do olejków nie potrzebują tak dużej pojemności — wystarczy wlać do nich kilka mililitrów wody i 5-10 kropli olejku. Oczywiście w przypadku większej miseczki nie musimy tak często uzupełniać wody, co jest niezaprzeczalną zaletą. Przy mniejszej wysokości mamy wtedy do czynienia ze znacznie bardziej intensywnym aromatem, co niektóre osoby bardzo sobie cenią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy i dlaczego potrzebne jest nawożenie?
Kiedy i dlaczego potrzebne jest nawożenie?
Chcesz, by Twój ogród zachwycał? Może zależy Ci na obfitych zbiorach? Ważne jest nawożenie! Kiedy i dlaczego jest to takie niezbędne? Wyjaśniamy!
Ostatnie wpisy
Jak wybierać naczynia do serwowania kawy?
Jak wybierać naczynia do serwowania kawy?