Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Serwetki wielorazowego użytku – czy warto?

Minimalistyczny dom/Patenty
Kamil Michaluk
Serwetki wielorazowego użytku – czy warto?

Eleganckie, kolorowe i wielorazowe – serwetki wielokrotnego użytku znów są w modzie. Czy warto jednak z nich korzystać? Wydaje się, że w dobie popularności idei zero waste jest to dobry i przydatny produkt. 

Dlaczego warto stosować wielorazowe serwetki?

Uchodzą przede wszystkim za elegancki i stylowy element wyposażenia stołu. Bardzo często stykamy się z nimi podczas przyjęć odbywających się w lokalu. Popularyzuje się je z uwagi na to, że są z założenia bardziej przyjazne dla środowiska, niż te wykonane z papieru. Wielorazowe produkty, zwłaszcza te z bawełny, charakteryzują się mniejszym śladem węglowym i energetycznym. Nie jest w ich przypadku konieczna uprawa, przerabianie, transport i obróbka drewna, której efekt i tak szybko ląduje w koszu. Dodatkowo bywają estetycznie wykonane – spotykamy zarówno jednokolorowe, jak i designerskie projekty. 

Więcej kontrowersji wzbudzają wielorazowe serwetki, które tworzy się z poliestru. Prawda, że również je można użytkować przez dłuższy czas, są plamoodporne, wystarczy je wyprać i wyprasować, ale materiał nie jest przyjazny dla środowiska.

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowoczesne mieszkania w Warszawie i ich zalety 
Nowoczesne mieszkania w Warszawie i ich zalety 
Rynek mieszkaniowy nie rozpieszcza, dlatego też znalezienie dobrego dewelopera, który pozwoli nam na wybór odpowiedniego lokum, przy okazji mającego wiele zalet dla różnych grup przyszłych mieszkańców to podstawa.
Ostatnie wpisy
Jak zamontować biokominek?
Jak zamontować biokominek?
Żaluzje zewnętrzne: kiedy naprawdę warto?
Żaluzje zewnętrzne: kiedy naprawdę warto?