Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Joga twarzy – wypróbuj te ćwiczenia!

Domowe spa
Wiktoria Florek
Joga twarzy – wypróbuj te ćwiczenia!

Pojawiające się na twarzy oznaki starzenia, w tym zmarszczki, nie są niczym komfortowym. Zamiast sięgać po zabiegi medycyny estetycznej, można wybrać w pełni naturalne ćwiczenia jogi twarzy.

Przekrój różnorodnych ćwiczeń na jogę twarzy gwarantuje nie tylko znalezienie czegoś dla siebie, ale również i odczuwanie przyjemności płynącej z wykonywania tej praktyki. Warto przy tym pamiętać, że jeżeli rozpoczniemy regularną jogę twarzy już w młodym wieku, to możemy znacznie opóźnić pierwsze oznaki starzenia. Pozytywne właściwości tego rozwiązania znajdują swoje potwierdzenie u wielu kobiet.

Co daje nam joga twarzy?

Jeśli zależy nam na wyraźnym odżywieniu skóry twarzy i pozbyciu się oznak starzenia skóry, warto zdecydować się na jogę twarzy. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom jesteśmy w stanie nadać twarzy nieco blasku, a także poprawić jej jędrność i świeżość. Pierwsze efekty zobaczymy już po 3 tygodniach, a wystarczy jedynie 10 minut praktyki każdego dnia.

Jak zacząć jogę twarzy?

Największą zaletą jogi twarzy jest to, że nie musimy mieć żadnych dodatkowych akcesoriów. Wystarczy wybrać odpowiednie ćwiczenia i z powodzeniem możemy zacząć zwalczać zmarszczki. Joga twarzy doskonale nadaje się także w ramach profilaktyki, jeszcze przed pojawieniem się zmarszczek.

Ćwiczenia na lwią zmarszczkę

Należy zacząć od złapania palcem wskazującym i kciukiem skóry wraz z mięśniami od wewnętrznej strony brwi. Ważne jest, abyśmy chwycili ją głęboko. Następnie:

 1. Ściskaj skórę dość mocno, licząc przy tym do 5 lub więcej.
 2. Przesuń palce na zewnątrz w połowie brwi, aby ponownie ścisnąć skórę z mięśniami. Również i teraz licz przynajmniej do 5.
 3. Powtórz te czynności jeszcze 2 razy, zaczynając od ściskania skóry po wewnętrznej stronie brwi.

Ćwiczenie na pozbycie się kurzych łapek

Kurze łapki pojawiają się przy zewnętrznych kącikach naszych oczu. Warto zacząć proces od posmarowania skóry wokół oczu odpowiednim olejkiem bądź naturalnym kremem. Następnie:

 1. Palcem wskazującym jednej ręki przyciśnij skórę pod okiem do kości jarzmowej. Należy to zrobić bezpośrednio pod zewnętrznym kącikiem oka.
 2. Palcem wskazującym drugiej ręki należy powoli rozmasowywać skórę do góry.
 3. Czynność należy powtórzyć przy drugim oku.

Jak zredukować bruzdę nosowo-wargową?

Bruzda nosowo-wargowa pojawia się na odcinku od brzegów nosa do ust i w niektórych sytuacjach znacząco się odznacza na całej twarzy. Również w tym przypadku można poradzić sobie z tym dzięki jodze twarzy:

 1. Palce wskazujące obu rąk przyłóż w miejsce tuż obok skrzydełek nosa, a więc po jego bokach.
 2. Intensywnie rozmasowuj tę okolicę, wykonując przy tym koliste ruchy palcami.
 3. Po tym przyciśnij palcem wskazującym miejsce tuż przy kąciku ust, a drugim palcem masuj bruzdę nosowo-wargową, robiąc to od dołu do góry. Przypominać to będzie masowanie kurzych łapek.
 4. Analogicznie wykonaj punkt 3 w przypadku bruzdy po drugiej stronie nosa i ust.

Pozbądź się zmarszczek „śmiechowych”!

Choć śmiech to zdrowie, niejedna kobieta przekonała się, że ten zdrowy nawyk sprzyja pojawianiu się charakterystycznych zmarszczek na policzkach. W tym przypadku warto wykonać następujące ćwiczenie:

 1. Dłonie złóż w pięści.
 2. Przyłóż je do policzków bezpośrednio obok kącików ust. Kostki palców powinny dotykać skóry.
 3. Dociskaj je mocno i wykonuj od 10 do 15 razy masaż policzków, co polega na przesuwaniu pięści w kierunku uszu.

Mamy nadzieję, że każda osoba znajdzie odpowiednie ćwiczenia dla siebie i rozpocznie regularną praktykę jogi twarzy.

Zdjęcie główne: cottonbro/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ile kosztuje klimatyzacja?
Ile kosztuje klimatyzacja?
Ile kosztuje montaż klimatyzacji? Jaki jest roczny koszt użytkowania systemu? Czytaj dalej i dowiedz się więcej o cenie klimatyzacji!
Ostatnie wpisy
Jak wybierać naczynia do serwowania kawy?
Jak wybierać naczynia do serwowania kawy?