Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Owady w domu i ogrodzie – jak się ich pozbyć?

Minimalistyczny dom/Patenty
Magdalena Gawior
Owady w domu i ogrodzie – jak się ich pozbyć?

Artykuł sponsorowany

Zbliża się wiosna, temperatury są coraz wyższe, śnieg topnieje… I, niestety, w domach i ogrodach pojawiają się niechciani lokatorzy. Sprawdź, jak pozbyć się owadów ze swojego otoczenia!

Sposób na muszki owocówki

Muszki owocówki to prawdziwa zmora – wydaje się, że lęgną się wszędzie, bardzo szybko zwiększają swoją liczbę, a w dodatku przenoszą bakterie i inne drobnoustroje. Jeśli chcesz się ich pozbyć, oczywiście musisz pilnować, żeby nie miały gdzie się odżywiać i rozmnażać. Staraj się zawsze dokładnie myć owoce i warzywa w ciepłej wodzie (najlepiej od razu po przyniesieniu do domu – bardzo często to na nich znajdują się niewidoczne gołym okiem jaja), regularnie wynosić śmieci bio i w miarę możliwości nie przechowywać świeżej żywności poza lodówką.

To jednak może nie wystarczyć. Jeśli owady już się u Ciebie pojawiły, może pomóc Ci lampa owadobójcza na muszki owocówki. Takie urządzenie przyciąga owady i zabija je, a Ty możesz w końcu pozbyć się nieprzyjemnych lokatorów ze swojej kuchni. Warto również przygotować pułapki – wlej ocet do naczynia i dodaj kilka kropli płynu do naczyń, a muszki powinny zacząć się zlatywać i topić.

Ratunek przed komarami

Inną znaną plagą ciepłych miesięcy są komary. Rozmnażają się bardzo szybko, zwłaszcza po deszczu i w okolicach jezior – ponieważ ich larwy odchowują się w wodzie. Jeśli chcesz się ich pozbyć, najlepszym wyjściem są środki chemiczne na komary. Na szczęście te owady są wrażliwe na niektóre zapachowe substancje chemiczne i unikają ich – dzięki czemu możesz cieszyć się spokojnym wieczorem i skórą pozbawioną bąbli.

Pamiętaj również, żeby zaopatrzyć się w kremy łagodzące swędzenie po ukąszeniu, zwłaszcza, jeśli planujesz dłuższy pobyt w ogrodzie lub na działce. W tym wypadku należy się zabezpieczać, ale i być przygotowanym na łagodzenie skutków. Więcej informacji na temat dezynsekcji znajdziesz na: https://sklepvaco.pl/. Warto również rozważyć zainstalowanie siatek w oknach i moskitier – stanowią mechaniczną obronę przed różnymi owadami, nie tylko komarami.

Zdj. główne: Presley Roozenburg/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*