Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niezbędnik less waste dla początkujących

Less waste
Marta Kozłowska
Niezbędnik less waste dla początkujących

Troska nasze środowisko naturalne oraz o dobro planety coraz częściej pojawia się w naszej świadomości. Na początku jednak nie do końca wiemy, co zrobić, żeby realnie wpłynąć i rozpocząć zmianę. A tak naprawdę wystarczą małe kroki, które nam w tym pomogą. Oto kilka rad dla początkujących, jak być less waste.

Less waste dla początkujących

Kiedy idziesz na zakupy, zrezygnuj z plastikowych siatek. Zabierz z domu torbę płócienną lub siatkowaną, która dodatkowo doda Ci szyku. Możesz również wybrać kosz wiklinowy. Kup lub zrób samodzielnie wielorazowe woreczki na warzywa i owoce, nie pakuj wszystkiego w plastikowe siatki! Kupując coś do picia, stawiaj na soki i wodę sprzedawane w szklanych butelkach. W sklepach pojawiły się wielorazowego użytku alternatywy dla plastikowych słomek wykonane ze szkła lub metalu. Po ich użyciu wystarczy je umyć i wykorzystać ponownie. Pijesz dużo wody butelkowanej? Postaw na dzbanek filtrujący lub butelkę z wymiennym filtrem, dzięki temu będziesz mógł pić wodę z kranu, a latem w skali miesiąca wyprodukujesz o kilkanaście plastikowych butelek mniej. Czasem zdarza Ci się jeść na mieście lub zabierasz do pracy czy szkoły jedzenie, które potem jesz jednorazowymi sztućcami? Kup specjalny zestaw sztućców podróżnych, wykonanych z lepszej jakości plastiku lub z innego tworzywa, które będziesz mógł wykorzystać wielokrotnie. 

Te kilka prostych zmian pozwoli Ci stać się bardziej ekologicznym i żyjącym w duchu less waste.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak ułożyć ubrania w szafie? Sprawdzone patenty
Jak ułożyć ubrania w szafie? Sprawdzone patenty
Układanie ubrań w szafie to mozolna praca, którą zazwyczaj należy powtarzać raz na miesiąc. A co, jeśli ułatwimy Wam to zadanie? Poznajcie nasze pomysły na układanie ubrań w szafie.
Ostatnie wpisy