Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Jak pozbyć się komarów w trakcie garden party?

W ogrodzie
Marta Kozłowska
Jak pozbyć się komarów w trakcie garden party?

Nawet najbardziej udana impreza w ogrodzie może stać się katastrofą przez plagę komarów, pojawiająca się wieczorem. Jak sobie z nimi poradzić i pozbyć się ich w trakcie letnich imprez w ogrodzie?

Sposoby na pozbycie się komarów

Komary jako jedne z najbardziej znienawidzonych owadów w letnie wieczory i noce skutecznie uprzykrzają nam życie, boleśnie gryząc. Już przy planowaniu ogrodu warto pomyśleć o posadzeniu w nim roślin, które odstraszają komary, np. komarzyca, lawenda, kocimiętka, koper włoski, pelargonia, bazylia lub czosnek. Jeśli przyjęcie odbywa się w altanie, warto osłonić ją moskitierą, która zatrzyma przedostawanie się owadów do wnętrza. Jako doraźny środek warto zapalić świece zapachowe np. te pachnące trawą cytrynową. W sklepach można również dostać specjalne świece odstraszające komary. Jeśli wiemy, że będziemy się przemieszczać warto spryskać się preparatem przeciw komarom lub posmarować się olejkiem lawendowym, lub waniliowym. Na rynku dostępne są również specjalne pochodnie oraz spirale, które spalając się, wydzielają nieprzyjemną dla nich woń. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Domowa żywność – co warto robić samodzielnie?
Domowa żywność – co warto robić samodzielnie?
Nic nie smakuje lepiej niż dania i produkty przygotowane w domu. Do ich stworzenia możemy użyć pełnowartościowych składników pozyskanych w ekologiczny sposób. Co warto zrobić samodzielnie?
Ostatnie wpisy