Artykuł sponsorowany
Slow food to coraz bardziej popularny sposób gotowania, który polega na celebrowaniu gotowania i samego jedzenia. Jego celem jest promowanie regionalnej żywności i produktów wytwarzanych w tradycyjny sposób. Sprawdź przepisy na proste i ciekawe dania w stylu slow.
Głównym założeniem gotowania w stylu slow jest przygotowywanie dań z naturalnych składników, bez sztucznych dodatków. Bardzo ważny jest też sam proces gotowania, jedzenie jest przygotowywane niemal z namaszczeniem. Tak samo należy spożywać dania, bez żadnego pośpiechu, delektując się nimi. To przeciwieństwo coraz popularniejszych fast foodów. Wśród produktów najbardziej rekomendowanych przez ideę gotowania w stylu slow w Polsce są sery, wędliny, pieczywo, a także soki czy miody. Produkty, które można wykorzystać w przygotowywaniu takich dań można znaleźć w sklepie Megasam24.
Żeby gotować w stylu slow, należy zwracać uwagę na żywność naturalną, nieprzetworzoną, bez sztucznych barwników, dodatków i konserwantów. Będą to więc: naturalne sery, jajka i mleko wiejskie, kiełbasa swojska, świeże warzywa od lokalnego rolnika, domowe przetwory, chleb upieczony samodzielnie.
Składniki:
Przygotowanie: Zmiksuj wszystkie składniki. Co ważne, wszystkie są naturalne i zdrowe. Taki koktajl może być wsparciem dla Twojego systemu immunologicznego.
Składniki:
Przygotowanie: do ugotowanej i przestudzonej soczewicy dodaj pokrojone w drobną kostkę upieczone warzywa. Następnie posiekaj albo przeciśnij przez praskę czosnek, dodaj posiekane orzechy, koperek i pietruszkę. Wszystko połącz wybranym przez siebie olejem i sokiem z cytryny oraz miodem. Dobrze wymieszaj, doprawiając solą i pieprzem. Przed podaniem sałatkę możesz schłodzić. Co ważne, wszystkie składniki mogą pochodzić od lokalnych dostawców, co wpisuje się idealnie w ideę slow food.
Składniki:
Ciasto:
Pesto: bazylia, słonecznik, oliwa z oliwek, ząbek czosnku, sok z cytryny, parmezan (opcjonalnie).
Nadzienie:
Rozwałkowane ciasto posmaruj pesto. Na to zetrzyj ser kozi i ułóż plasterki cukinii, zapiecz w 190 stopniach do zarumienienia. Po wyjęciu z piekarnika posyp rukolą i podprażonymi pestkami dyni. Posyp kolorowym pieprzem. To danie jest zdrową alternatywą fast foodów, a że slow food oprócz promocji lokalnej żywności ma też na celu propagowanie kultury jedzenia, zielona pizza perfekcyjnie się w ten ruch wpasowuje.
Do głównych celów gotowania w stylu slow należy promowanie życia zgodnego z naturą, różnorodności potraw i zwiększania świadomości na temat ekologicznej produkcji żywienia. Dlatego warto zagłębić się w ten temat i skorzystać z zaproponowanych przez nas przepisów.
Źródło zdjęcia: Designed by Freepik