Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak udekorować ogród?

W ogrodzie
Magdalena Gawior
Jak udekorować ogród?

Artykuł sponsorowany

Marzysz o bajkowym ogrodzie? Chcesz odświeżyć swój dom od zewnątrz? Podpowiadamy, jakie elementy pomogą Ci stworzyć wymarzone otoczenie!

Światła

Wszystko, co piękne, powinno być widoczne. Za dnia Twój ogród doskonale prezentuje się w dziennym świetle – wtedy też jego ekspozycja jest całkowita. Natomiast wieczorami i nocą to Ty decydujesz, na co położyć nacisk i które walory Twojego otoczenia chcesz podkreślić.

Może w tym pomóc przemyślane rozmieszczenie lamp ogrodowych, klimatyczne kinkiety tarasowe lub delikatne oświetlenie, które zapewni na przykład wąż świetlny zewnętrzny. Dzięki odpowiednio dobranym dekoracjom i światłom, możesz podkreślić ulubione elementy swojego ogrodu, oświetlić miejsca, w których lubisz spędzać czas i nadać całemu otoczeniu nietypowego wystroju przez wybór mniej standardowych kolorów.

Meble ogrodowe

Równie ważne jak światło są meble ogrodowe, które pomogą Ci w zorganizowaniu miejsc do odpoczynku i spędzania wolnego czasu. Zwróć uwagę na to, żeby wpasowały się w Twoją wizję wymarzonego ogrodu – może powinny być białe w stylu shabby chic albo wykonane z ciemnego, lakierowanego drewna? Albo całkowicie metalowe? Zastanów się, jaka jest Twoja wizja i podążaj za nią – w projektowaniu ogrodu najważniejsza jest spójność i komfort użytkowania.

Przy wyborze postaraj się również zadbać o techniczne aspekty. Pamiętaj, że będą to meble zewnętrzne, narażone na warunki atmosferyczne – wiatr, deszcz, śnieg i słońce. Powinny być odpowiednio zabezpieczone przed blaknięciem, gniciem i owadami. Dzięki przemyśleniu tych kwestii z wyprzedzeniem, będziesz cieszyć się meblami ogrodowymi długie lata.

Rośliny

Duszą ogrodu są rośliny i to one będą stanowić główną dekorację. Warto jednak pamiętać, że, chociaż najpiękniejsze, wymagają też najwięcej pracy i czasu. Planując swój ogród, dobrze przemyśl położenie klombów i wybór roślin. Jeśli jesteś początkująca w tych tematach, koniecznie przejrzyj fora ogrodnicze i wybierz kwiaty i krzewy prostsze w uprawie. Nie zapominaj też o okresach kwitnienia, dobierając do siebie poszczególne rośliny.

Zadbany ogród i zdrowe rośliny będą cieszyć oko jak nic innego. Warto z wyprzedzeniem pomyśleć o szkodnikach występujących w Twoim regionie i zabezpieczyć przed nimi swoich „podopiecznych”. Nie zapomnij też o wytyczeniu ogrodowych ścieżek w taki sposób, żeby zapewniały Ci swobodny dostęp do każdej rośliny – to znacznie ułatwi uprawę!

Zdj. główne: Jan Canty/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pomysł na prezent dla każdego mężczyzny
Pomysł na prezent dla każdego mężczyzny
Wizytówką każdego mężczyzny są portfele męskie. Eleganckie, skórzane i dobrej jakości są doskonałym dodatkiem. Większość mężczyzn uwielbia gadżety, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby uznać portfel za jeden z nich. Na rynku istnieje szeroki wybór portfeli męskich, o różnych fakturach, kolorach i rozmiarach.
Ostatnie wpisy
Jak zamontować biokominek?
Jak zamontować biokominek?