Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak udekorować ogród?

W ogrodzie
Magdalena Gawior
Jak udekorować ogród?

Artykuł sponsorowany

Marzysz o bajkowym ogrodzie? Chcesz odświeżyć swój dom od zewnątrz? Podpowiadamy, jakie elementy pomogą Ci stworzyć wymarzone otoczenie!

Światła

Wszystko, co piękne, powinno być widoczne. Za dnia Twój ogród doskonale prezentuje się w dziennym świetle – wtedy też jego ekspozycja jest całkowita. Natomiast wieczorami i nocą to Ty decydujesz, na co położyć nacisk i które walory Twojego otoczenia chcesz podkreślić.

Może w tym pomóc przemyślane rozmieszczenie lamp ogrodowych, klimatyczne kinkiety tarasowe lub delikatne oświetlenie, które zapewni na przykład wąż świetlny zewnętrzny. Dzięki odpowiednio dobranym dekoracjom i światłom, możesz podkreślić ulubione elementy swojego ogrodu, oświetlić miejsca, w których lubisz spędzać czas i nadać całemu otoczeniu nietypowego wystroju przez wybór mniej standardowych kolorów.

Meble ogrodowe

Równie ważne jak światło są meble ogrodowe, które pomogą Ci w zorganizowaniu miejsc do odpoczynku i spędzania wolnego czasu. Zwróć uwagę na to, żeby wpasowały się w Twoją wizję wymarzonego ogrodu – może powinny być białe w stylu shabby chic albo wykonane z ciemnego, lakierowanego drewna? Albo całkowicie metalowe? Zastanów się, jaka jest Twoja wizja i podążaj za nią – w projektowaniu ogrodu najważniejsza jest spójność i komfort użytkowania.

Przy wyborze postaraj się również zadbać o techniczne aspekty. Pamiętaj, że będą to meble zewnętrzne, narażone na warunki atmosferyczne – wiatr, deszcz, śnieg i słońce. Powinny być odpowiednio zabezpieczone przed blaknięciem, gniciem i owadami. Dzięki przemyśleniu tych kwestii z wyprzedzeniem, będziesz cieszyć się meblami ogrodowymi długie lata.

Rośliny

Duszą ogrodu są rośliny i to one będą stanowić główną dekorację. Warto jednak pamiętać, że, chociaż najpiękniejsze, wymagają też najwięcej pracy i czasu. Planując swój ogród, dobrze przemyśl położenie klombów i wybór roślin. Jeśli jesteś początkująca w tych tematach, koniecznie przejrzyj fora ogrodnicze i wybierz kwiaty i krzewy prostsze w uprawie. Nie zapominaj też o okresach kwitnienia, dobierając do siebie poszczególne rośliny.

Zadbany ogród i zdrowe rośliny będą cieszyć oko jak nic innego. Warto z wyprzedzeniem pomyśleć o szkodnikach występujących w Twoim regionie i zabezpieczyć przed nimi swoich „podopiecznych”. Nie zapomnij też o wytyczeniu ogrodowych ścieżek w taki sposób, żeby zapewniały Ci swobodny dostęp do każdej rośliny – to znacznie ułatwi uprawę!

Zdj. główne: Jan Canty/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowoczesne mieszkania w Warszawie i ich zalety 
Nowoczesne mieszkania w Warszawie i ich zalety 
Rynek mieszkaniowy nie rozpieszcza, dlatego też znalezienie dobrego dewelopera, który pozwoli nam na wybór odpowiedniego lokum, przy okazji mającego wiele zalet dla różnych grup przyszłych mieszkańców to podstawa.
Ostatnie wpisy
Jak zamontować biokominek?
Jak zamontować biokominek?
Żaluzje zewnętrzne: kiedy naprawdę warto?
Żaluzje zewnętrzne: kiedy naprawdę warto?