Artykuł sponsorowany
Ekologia na dobre zagościła w dzisiejszych trendach. Dzięki znacząco rosnącej świadomości społeczeństwa różnego rodzaju ekologiczne rozwiązania stają coraz popularniejsze. Poznaj więc ekologiczne i funkcjonalne propozycje rozwiązań, które doskonale sprawdzą się w branży gastronomicznej.
Pierwszym krokiem do wprowadzenie ekologii do lokalu gastronomicznego, jest zadbanie o jego energooszczędność. Oszczędne zarządzanie zasobami jest bowiem nie tylko bardzo dobre dla środowiska, ale także dla Twojego portfela. Możesz zacząć na przykład od wymiany tradycyjnych żarówek na modele ledowe. Ponadto, jeśli prowadzisz restaurację w osobnym lokalu, to możesz też zdecydować się na montaż paneli fotowoltaicznych. Zastanów się także nad wymianą sprzętu takiego jak trzony kuchenne, lodówki, czy zmywarki na bardziej eko. Pamiętaj też, że kupując nową ekologiczną zmywarkę, zaoszczędzisz nie tylko energię, ale także wodę, a dodatkowo będziesz w stanie wykorzystać tak zwaną „szarą wodę”.
Wiele osób decyduje się na zamówienie jedzenia na wynos lub z dowozem do domu. Jeśli więc chcesz, aby Twój lokal gastronomiczny był bardziej eko, to postaw na biodegradowalne i ekologiczne opakowania na wynos. Dzięki temu zniwelujesz zużycie plastiku. Jakie jednak opakowania wybrać, aby mieć pewność, że nie będą one szkodliwe dla naszej planety? Świetnym rozwiązaniem są innowacyjne naczynia jednorazowe ekologiczne wykonane z otrębów luz z trzciny cukrowej. Takie w pełni naturalne rozwiązanie to nie tylko wygodny sposób pakowania jedzenia, ale także możliwość w pełni bezpiecznego dla środowiska kompostowania odpadów.
Jeśli prowadzisz restaurację, która do przygotowania dań nie wymaga produktów z drugiego końca świata, to koniecznie postaw na lokalność. Znajdź lokalnych dostawców, którzy zapewnią Twojej restauracji wysokiej jakości warzywa, owoce, nabiał oraz mięso. Stawiając na rynek lokalny, nie tylko będziesz mieć pewność, że produkty są najwyższej jakości (w końcu możesz samodzielnie wybrać się do lokalnego producenta i zobaczyć na własne oczy, jak wygląda uprawa), ale także znacząco zimniejszych szkodliwy ślad węglowy, który jest skutkiem przewozu produktów z odległych miejsc.
Fot. Louis Hansel/unsplash.com