Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Akcesoria do szafy, które ułatwią porządkowanie

Minimalistyczny dom/Porządkowanie
Paula Kowalczyk
Akcesoria do szafy, które ułatwią porządkowanie

Odpowiednio dobrane akcesoria do porządkowania odzieży w szafie pomagają w utrzymaniu czystości. Dobrze zagospodarowana zabudowa gwarantuje nam komfort przechowywania ubrań i łatwy dostęp do nich. Czym się kierować, wybierając akcesoria do szafy? Przeczytaj, aby zaspokoić ciekawość!

Każdej z nas zdarzyło się zapodziać ulubioną sukienkę, przez nieporządek w szafie. Brak wydzielonych miejsc na inne części garderoby bywa problematyczny i skutkuje ogólnym chaosem. Z adekwatnie dobranymi organizerami do odzieży, nie będziesz miała tego problemu. Zobaczysz jakie życie stanie się proste, kiedy w nawyk wejdzie Ci odkładanie ubrań na swoje miejsce, przy pomocy przeznaczonych do tego pojemników.

Segregacja odzieży

Jeśli nie jesteś posiadaczką dużej garderoby, w której możesz wykorzystać przestrzeń do poukładania odzieży w dogodny sposób, jesteś w sytuacji znacznej większości kobiet.

Kiedy do dyspozycji masz zaledwie małą szafę, utrzymanie porządku wewnątrz wydaje się być trudnym zadaniem. Szczególnie gdy oprócz ubrań dochodzi przechowywanie pasków, torebek, chust i innych dodatków, których używasz na co dzień. Organizację należy zacząć, od zrobienia generalnego porządku całej szafy.

Podziel odzież na kategorie: tych do oddania, do odłożenia na inną porę roku lub do wyrzucenia. Odłóż ubrania, które są za małe, swetry zimowe możesz umieścić w szafkach w wyższych poziomach, nie potrzebujesz ich mieć pod ręką w lecie. Rozstań się z podartymi koszulami i jeansami z czasów studiów, których nie miałaś na sobie od niepamiętnych czasów. 

Wybierając półki do szafy, zdecyduj się na te, wykonane z solidnych materiałów. Jeśli masz możliwość wyboru, zakup takie, które są płytkie i głębokie. Dzięki temu będziesz mogła umieścić dużą ilość ubrań na jednej półce, bez obaw o jej zbytnie obciążenie. Długie półki, które mają ponad metr, mogą wyginać się w ich środkowych częściach, co może wyglądać nieatrakcyjnie. Dlatego zwróć uwagę, by nie przekraczać tych wymiarów. Zdecydowanie bardziej funkcjonalna będzie płytka półka, gdyż dużo praktyczniejsze będzie ułożenie ubrań na widoku, niż chowanie ich za sobą.

Niezbędniki w szafach przesuwnych

Z pewnością w każdej szafie znajdzie się drążek, który zapewnia Ci wygodny dostęp do Twojej garderoby. Stosowany jest w szafach otwieranych na drzwiczki i tych przesuwanych. Możesz go umieścić wewnątrz mebla lub na jego ścianie. To idealne rozwiązanie do przechowywania uprasowanych ubrań na wieszakach w pozycji pionowej.

Jeśli Twoja szafa jest wysoka, możesz pozwolić sobie na opcję z dwoma poziomami metalowych rurek, dzięki którym uzyskasz dodatkową przestrzeń potrzebną do przechowywania garniturów czy sukni. Jak w przypadku długości półek, rurka służąca do organizacji garderoby nie może mierzyć więcej niż metr, gdyż ilość ubrań może ją zniekształcić w środkowej części. 

Na drążku możesz również umieścić torebki, apaszki czy paski, aby wszystkie dodatki znajdowały się pod ręką. Rynek oferuje Ci również drążki poprzeczne, które świetnie się sprawdzą do wąskich szaf. Taka opcja pomoże Ci utrzymanie porządku w miejscu przeznaczonym na koszule lub marynarki zawieszone na wieszaku.

Zorganizowane szuflady

Jedną z ciekawszych opcji jest umieszczenie szuflady z niestandardowymi przedziałkami. To nowość przewidująca osobne miejsce na bieliznę, biżuterię czy krawaty. Odkładając elementy garderoby do szuflady ze specjalnym przeznaczeniem, nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem rzeczy. 

>> Zobacz też: Szafa kapsułowa – co to jest?

Równie pomocnym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnych koszy, które charakteryzują się dużą pojemnością. Idealne do umiejscowienia ręczników, pościeli czy koców. Zaopatrz się w kosze z otworami; wpuszczając powietrze, sprawią, że suche już pranie zachowa świeżość przez długi czas. Możesz kupić specjalne odświeżacze zapachowe i umieścić je w szafie. Będą odpowiednią alternatywą i przedłużą piękny zapach całej Twojej garderoby.

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto postawić na minimalistyczne plakaty?
Dlaczego warto postawić na minimalistyczne plakaty?
Minimalistyczne plakaty są obecnie bardzo popularne i mają wiele zalet. Warto zastanowić się, dlaczego warto postawić na minimalistyczny design, gdy tworzymy plakaty lub szukamy inspiracji.
Ostatnie wpisy