Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Rolety i zasłony – gdzie je zamontować?

Urządzanie
Magdalena Gawior
Rolety i zasłony – gdzie je zamontować?

Artykuł sponsorowany

Przestrzeń dookoła okien jest dość istotnym elementem aranżacyjnym. To właśnie zasłony lub rolety będą pomagały Ci w regulacji ilości światła w pomieszczeniu, a także same w sobie będą stanowiły istotny dodatek, który może podnieść wartość estetyczną wnętrza. Z tych powodów warto dobrze przemyśleć ich wybór.

Kiedy wybrać rolety?

Rolety są doskonałą opcją do niewielkich pomieszczeń, w których zazwyczaj brakuje światła. Posiadanie małego pokoju jest również bardzo często związane z chęcią optycznego powiększenia dostępnej przestrzeni. W tych wszystkich przypadkach przydatne mogą okazać się rolety Łódź. Są one eleganckim i pasującym do zdecydowanej większości stylów aranżacyjnych dodatkiem. Doskonale będą komponowały się między innymi z pomieszczeniami urządzonymi w estetyce minimalistycznej, skandynawskiej, klasycznej czy retro. A jeśli zależy Ci na tym, żeby wnęka okna pozostała pusta, możesz zdecydować się na rolety zewnętrzne Katowice, które doskonale spełnią swoją rolę zarówno w mieszkaniach, jak i w domkach jednorodzinnych. Rolety są także świetną opcją dla alergików uczulonych na pyłki i kurz, które mimo zachowywania zasad higieny mogą gromadzić się w materiałach, na przykład zasłonach. Jeśli cierpisz z powodu tego typu alergii, koniecznie rozważ posiadanie rolet we wszystkich pomieszczeniach w swoim domu.

Kiedy wybrać zasłony?

Rolety okienne kojarzą się z nowoczesnością i chociaż pasują do wielu stylów aranżacyjnych, to są takie estetyki, które naprawdę trudno pogodzić z roletami. Należy do nich styl glamour, angielski styl klasyczny, styl rustykalny czy prowansalski. Tego typu aranżacje zazwyczaj lepiej komponują się z klasycznymi zasłonami i firankami. Warto również zastanowić się, jaki efekt pragniesz osiągnąć, zanim wybierzesz dodatki do swoich okien. Jeśli zależy Ci na wrażeniu przytulności i chcesz nieco ocieplić atmosferę w pomieszczeniu, z pewnością lepszym wyborem będą zasłony. Są one również dużo łatwiejsze do zauważenia, biorąc pod uwagę całą aranżację, dlatego doskonale nadają się do pomieszczeń, w których pragniesz wyeksponować okolice okna. Świetnie sprawdzą się w dużych i jasnych przestrzeniach, ale mogą również pomóc w zbudowaniu niezwykłej atmosfery w mniejszych pokojach – uważaj tylko, żeby efekt nie okazał się zbyt przytłaczający. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Max Vakhtbovych

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*