Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Pionowe układanie ubrań – jak to zrobić i co to daje?

Minimalistyczny dom/Patenty
Michał Sikorski
Pionowe układanie ubrań – jak to zrobić i co to daje?

Warto wiedzieć, że popularną metodą na składanie ubrań jest układanie ich pionowo. Wydawać się może, że jest to sposób, dzięki któremu można zaoszczędzić wiele miejsca w szufladach. Jednak czy w rzeczywistości jest to tak dobry pomysł? Jeśli chcesz się o tym przekonać, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedz się, jak składać ubrania i czy ten sposób się opłaca.

Jak układać pionowo ręczniki?

Jednym z elementów wyposażenia, który bardzo często znajduje się w szafie domowej, jest ręcznik. Warto wiedzieć, że można go złożyć w taki sposób, by z łatwością można go było wyjąć. Pierwszym krokiem jest rozłożenie całego ręcznika na płaskiej powierzchni. Następnie należy złożyć go na trzy części. W ten sposób powinien powstać cienki pasek z ręcznika. Jego boczne strony należy skierować do środka i w ten sposób powstaje ręcznik złożony w równy kwadrat, który ma założone boki. Jest to estetyczny sposób na składanie, dzięki któremu ręcznik nie będzie pognieciony.

Jak układać pionowo bluzki?

W ten sam sposób można składać bluzki. Jednak warto wiedzieć, że w ich przypadku będzie to wyglądać nieco inaczej. Pierwszym krokiem będzie rozłożenie bluzki na płaskiej powierzchni. Następnie do wewnętrznej strony należy złożyć rękawy, by nakładały się na siebie. Dolną część bluzki należy skierować do góry, by z bluzki powstał równy prostokąt. W kolejnym kroku należy złożyć ją na pół. Złożona w ten sposób bluzka może zostać włożona do komody, a dzięki temu jej wyjęcie i znalezienie nie będzie problematyczne.

Jak układać pionowo sukienki?

Warto w ten sposób składać sukienki. Wydawać się to może skomplikowane, jednak sposób jest bardzo podobny do wyżej wymienionych przykładów. Sukienkę należy rozłożyć na płaskiej powierzchni. Następnie jej boczne strony, wraz z rękawami, trzeba złożyć do środka. W ten sposób powinien powstać pasek, który należy złożyć na pół dwa razy. Tak złożona sukienka zajmować będzie mniej miejsca, a co więcej można włożyć ją do komody i bez trudu znaleźć.

>> Zobacz też: Szafa minimalistki, czyli jak ograniczać ubrania?

Jak układać pionowo spodnie i legginsy?

Składanie spodni w taki sposób jest bardzo proste. Należy złożyć spodnie na pół, tak by obie nogawki były złączone. Następnie należy je złożyć dwa razy na pół. W ten sposób można złożyć nie tylko spodnie, ale również legginsy oraz krótkie spodenki.

Jak układać pionowo spódnice?

W przypadku spódnic działanie jest bardzo zbliżone. Na początku trzeba je rozłożyć na płaskiej powierzchni. Następnie boki złożyć do środka i złożyć całość na pół.

Czy układanie pionowo się opłaca?

Wiele osób się zastanawia, czy taka metoda składania się opłaca. Warto wiedzieć, że jest to jeden ze sposobów ułatwiających utrzymanie porządku w garderobie. Dzięki takiej formie, w jakiej złożone są ubrania i inne tekstylia domowe, można je bez trudu wyjmować z szafy lub komody bez naruszania innych elementów garderoby. Dodatkowo można je łatwo znaleźć. Jeden bok ubrania, ręcznika lub prześcieradła jest doskonale widoczny, więc bez trudu można określić, czy jest to coś, czego obecnie szukamy. To duża wygoda i komfort.

Warto wiedzieć, że tak składane ubrania nie gniotą się tak bardzo, jak mogłoby się wydawać. Po wyjęciu należy delikatnie strzepać, by możliwe było usunięcie głównych zagnieceń. Wiele osób uważa, że składanie ubrań i tekstyliów domowych właśnie w taki sposób zajmuje dużo czasu. Tak może być za pierwszym razem, jednak z każdym kolejnym stanie się to coraz łatwiejsze i zajmować będzie znacznie mniej czasu.

Składanie ubrań i ich prawidłowe przechowanie w szafie lub komodzie ma wpływ na ich trwałość. Warto więc wybrać sobie jeden sposób na składanie i przechowywanie elementów garderoby, by móc z nich korzystać jak najdłużej i w tym czasie zadbać o ich jakość.

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ponadczasowe trendy wnętrzarskie
Ponadczasowe trendy wnętrzarskie
Jeśli nie masz ochoty na częstą zmianę mebli i dekoracji, dobrym pomysłem będzie urządzenie pomieszczeń w sposób, dzięki któremu będą zachwycać nawet po wielu latach.
Ostatnie wpisy