Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak w praktyce wygląda proces projektowania wnętrz?

Minimalistyczny dom/Urządzanie
Tekst sponsorowany
Jak w praktyce wygląda proces projektowania wnętrz?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Dzięki możliwości zatrudnienia doświadczonego projektanta wnętrz można urządzić swoje mieszkanie nowocześnie i z klasą nawet w przypadku, kiedy nie mamy zupełnie do tego głowy ani też czasu na to, aby się zająć tym tematem. Co istotne, mieszkanie projektowane z architektem wnętrz ma szansę być funkcjonalne, modne, ale przede wszystkim indywidualnie dopasowane do nas samych, gdyż architekt konsultuje postęp prac na każdym ich etapie. Czego jeszcze można się spodziewać po współpracy z projektantem? 

Od przygotowań do projektu

Współpraca z architektem rozpoczyna się od etapu przygotowawczego. Bardzo ważne, aby na tym etapie przedstawić projektantowi wszystkie nasze oczekiwania względem urządzanej przestrzeni, preferowaną kolorystykę, styl jaki się nam podoba czy też inne wytyczne, które chcielibyśmy, aby zostały w projekcie uwzględnione. Projektant będzie dążył do tego, aby stworzona przestrzeń była naszym wnętrzem marzeń- dokładnie takim, jakie oczekujemy. Oprócz możliwości zatrudnienia samego projektanta jest też możliwość zatrudnienia ekipy, która potem zrealizuje od początku do końca cały projekt. Na wstępnym etapie przygotowawczym można poznać koszty takiej usługi. 

Wizualizacja i nie tylko 

Projektant, opierając się na pomiarach, przygotowuje wizualizacje, dobiera odpowiednie elementy wyposażenia, a także decyduje o tym, jakie materiały wykończeniowe będą najlepsze do zastosowania w danym projekcie. Co istotne, bardzo ważnym elementem całego projektu jest też dokumentacja techniczna, gdzie dokładnie pokazane są rzuty pionowe i poziome, umiejscowienie elektryki czy też dokładne rozrysowanie szczegółów umeblowania. Szukając projektowania wnętrz w Lublinie można znaleźć wykonawcę o jak najbardziej kompleksowej ofercie. Wówczas biuro projektowe oferuje także nadzór autorski, gdzie projektant na każdym etapie przeprowadzania wykończenia czuwa nad tym, aby dobrze zrealizowany został plan przedstawiony na projekcie. Tym samym nie trzeba się martwić o to, czy sam projekt zostanie odpowiednio zaadaptowany do realnego wnętrza.

Zdecydowanie najbardziej kompleksowym rozwiązaniem są natomiast projekty wykonywane od początku do końca pod klucz. Wówczas to biuro projektowe zajmuje się absolutnie każdym etapem przygotowania wnętrza – od jego zaprojektowania według upodobań inwestora, przez zajęcie się całością prac związanych z wykończeniem aż po moment, w którym będzie można wejść do już ukończonego pomieszczenia. To najlepsze rozwiązanie dla inwestorów, którzy nie chcą się angażować w remont.

Fot.: chien than/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak odświeżyć wygląd swojego salonu bez remontu?
Jak odświeżyć wygląd swojego salonu bez remontu?
Przeobraź swoje życie dzięki prostym i kreatywnym poradom, jak odnowić salon. Poznaj strategie zmiany wyglądu pomieszczeń bez konieczności przeprowadzania remontu.
Ostatnie wpisy