Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak ułożyć ubrania w szafie? Sprawdzone patenty

Minimalistyczny dom/Porządkowanie
Klaudia Tomaszewska
Jak ułożyć ubrania w szafie? Sprawdzone patenty

Porządek w szafie bardzo ciężko zachować, zwłaszcza jeśli jedne ubrania znajdują się za drugimi. Pieczołowicie układane konstrukcje szybko tracą rezon i pozostaje nam kupka ubrań w nieładzie. 

Jak zorganizować garderobę lub szafę, tak aby ubrania były widoczne, a ich stan pozwala na założenie ich od razu po wyjęciu? Oto proste triki!

Ład w szafie – jak go zachować?

Kluczem do schludnej szafy jest dobra organizacja miejsca. Nie ma tu znaczenia, czy posiadamy wielką garderobę, czy małą szafę – wystarczy dobrze zaplanować rozmieszczenie ubrań i odpowiednio je poskładać.

Prawidłowo poskładane ubrania po pierwsze łatwiej jest zlokalizować. Po drugie odpowiednie ułożenie sprawia, że się nie gniotą, co z kolei skraca czas na szykowanie się np. rano do pracy. Celem jest, aby ubrania mieściły się w szafie i po wyjęciu były gotowe do noszenia.

Co ważne, jest to możliwe, wystarczy jedynie zastosować kilka patentów, które odmienią Wasze życie. Na wstępie należy się skupić na porządkach w szafie, trzeba pozbyć się rzeczy, których już nie nosimy. Najlepiej wystawić je na aukcjach internetowych.

Drugim etapem jest podział rzeczy na te, które przechowujemy na półkach, i te, które powiesić możemy na wieszakach.

Sektor z wieszakami

Koszule, marynarki, okrycia wierzchnie, sukienki, spódnice i spodnie materiałowe – te elementy garderoby spokojnie można powiesić w szafie. Najlepiej zaopatrzyć się w wieszaki z miękkimi krawędziami, które nie niszczą ubrań. Spódnice i spodnie możemy przewiesić przez środkową część wieszaka, natomiast marynarki i koszule dobrze jest dokładnie zapiąć na wszystkie guziki. Dzięki temu unikniemy zsuwania się ubrań z wieszaków. Warto też wieszać każdą wierzchnią rzecz osobno, ewentualnie w towarzystwie spódnicy lub spodni.

Układanie t-shirtów

Każdy w swojej szafie ma koszulki basicowe. Są uniwersalne i sprawdzą się w wielu sytuacjach. Skupmy się zatem na nich. Po wyprasowaniu t-shirtu łapiemy go za dolną krawędź i rękaw i zaginamy materiał na około ¼ szerokości do środka. Z drugiej strony należy zrobić dokładnie to samo. Na koniec zginamy dół koszulki, a całość składamy na pół. 

Tak złożony t-shirt odwracamy na drugą stronę, dekoltem do góry. Warto, aby ubrania miały więcej miejsca, dlatego lepiej rozłożyć je na kilka stert.

Pięknie ułożone swetry i bluzy

Składanie swetra nie jest wielką filozofią. Materiał, z którego wykonany jest dzianinowy sweter, raczej się nie gniecie, ale zazwyczaj zajmuje dosyć dużo miejsca. Oto trik na składanie bluz i swetrów – ubranie łapiemy za ramiona, zaginamy boki oraz rękawy do środka na około ¼ szerokości z obu stron. Następnie całość składamy na pół. I gotowe!

Spodnie złożone jak trzeba

Jeansy to spodnie, które z reguły się nie gniotą, dlatego ich złożenie nie jest trudne. Ale co ze spodniami z materiału, które nie mieszczą się w szafie? Wystarczy złożyć nogawkę do nogawki, następnie całość zgiąć na pół i jeszcze raz na pół.

Wracając do jeansów, dobrze jest schować wypustkę, która sprawia, że spodnie tworzą nieregularny kształt. Najlepiej zagiąć ją do środka, a następnie złożyć odzież tak jak spodnie z materiału. Natomiast spodnie z kantem składamy zgodnie z nim, pozwoli to zachować ich naturalny zarys.

Zdjęcie główne: Artem Beliaikin/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*