Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie zastosowanie mają listwy?

Minimalistyczny dom/Urządzanie
Marta Marek
Jakie zastosowanie mają listwy?

Artykuł sponsorowany

Listwy w mieszkaniu mogą pełnić nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również niwelować nierówności podłogi czy ochraniać dolne części ściany i kable przed zabrudzeniem czy uszkodzeniem. Przeczytaj, jakie rodzaje listew dekoracyjnych wyróżniamy, a także jakie mają zastosowanie.

Sztukateria przeznaczona do wnętrz, zwłaszcza sufitowa i ścienna, pozwala nadać wyjątkowy charakter pomieszczeniom. Ze względów praktycznych wiele osób decyduje się na montaż ozdobnych belek i listew, które sprawiają, że wnętrze staje się bardziej spójne, eleganckie i funkcjonalne. Na rynku wyróżniamy m.in.: listwy przypodłogowe, ścienne, sufitowe, cokołowe oraz panele ledowe. Najczęściej są one wykonane z drewna, ceramiki, płyty pilśniowej MDF lub aluminium wysokiej jakości. Elastyczne listwy pozwalają zamaskować nierówności podłogi czy płytek oraz połączyć podłogę ze ścianą w sposób niewidoczny, estetyczny i elegancki. Należy pamiętać o tym, aby w kuchni i łazience postawić na listwy, które charakteryzuje większa odporność na wilgoć. Listwy aluminiowe są solidne, odporne na uszkodzenia mechaniczne, działanie środków chemicznych oraz wody. Umożliwiają ukrycie w nich kabli instalacyjnych, co zwiększa estetykę wnętrza i ułatwia sprzątanie mieszkania. Warto wybierać nowoczesne modele wzbogacone o silikonową przezroczystą uszczelkę, która dodatkowo chroni listwy przed zawilgoceniem. 

Listwy przypodłogowe i ścienne

Głównym zadaniem listew jest ukrycie szczelin dylatacyjnych przy jednoczesnym zamaskowaniu wszelkich niedoskonałości powierzchni, czy też widocznych kabli. Odpowiednio dobrane listwy wykończeniowe do aranżacji sprawiają, że pomieszczenie prezentuje się nowocześnie i wygląda na bardziej uporządkowane. Na rynku dostępne są zarówno dyskretne listwy w stylu minimalistycznym, jak i modele w wyrazistych kolorach i z elementami dekoracyjnymi, które wyróżniają się na tle aranżacji. Na stronie https://wallup.pl/oferta/listwy-przypodlogowe/ znajdziesz szeroki wybór produktów wysokiej jakości, w tym modele wzbogacone o konstrukcję umożliwiającą poprowadzenie kabli instalacyjnych wewnątrz listwy.

Listwy cokołowe

Gustowne listwy cokołowe i progowe stanowią trwałą oprawę paneli lub płytek. Mogą także optycznie powiększyć przestrzeń oraz zamaskować drobne niedoskonałości montażowe. Listwy różnią się między sobą nie tylko przeznaczeniem i materiałem wykonania, ale również sposobem montażu. Nowoczesne modele są najczęściej przykręcane albo przyklejane do powierzchni za pomocą specjalnego kleju lub taśm samoprzylepnych znajdujących się na listwach.

Listwy ledowe

Listwy aluminiowe do LED cechuje nowoczesny design z dbałością o detal. Panele aluminiowe przeznaczone do ledów tworzą w pomieszczeniu niezwykłą iluminację świetlną, dodając wnętrzu ciepła i przytulności.

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Domowe filtry do wody – sposób na ekonomiczność i ekologię
Domowe filtry do wody – sposób na ekonomiczność i ekologię
W sieci można znaleźć wiele artykułów na temat picia wody z kranu. Zarówno zakłady wodociągowe jak i osoby przygotowujące wspomniane artykuły zachęcają do picia tak zwanej “kranówki”. Nie ma w tym nic złego, jednak zanim zaczniemy pić wodę prosto z kranu powinniśmy mimo wszystko zbadać ją w swoim domu lub mieszkaniu, ponieważ o ile woda, wychodząca wprost z wodociągów może być zdrowa i zdatna do picia to niestety droga, którą przebywa może pogarszać jej właściwości.
Ostatnie wpisy