Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jakie elementy ozdobią dom z zewnątrz?

Minimalistyczny dom
Aleksandra Nowak
Jakie elementy ozdobią dom z zewnątrz?

Artykuł sponsorowany

Przy urządzaniu domu, największy nacisk kładzie się na wystrój jego wnętrza. Tymczasem częścią domu, którą widzi najwięcej osób, jest jego elewacja i zewnętrzny wygląd. Zatem warto zadbać także o to, jak dom wygląda od zewnątrz. Poznaj sposoby na to, by udekorować dom tak, żeby zachwycał wszystkich przechodniów.   

Estetycznie wykończona elewacja  

Wiele osób przy budowie domu, wykończenie elewacji zostawia sobie na sam koniec, a nawet na czas kilka lat po wprowadzeniu się. Nie da się ukryć, że wykończenie łazienki czy kuchni nie jest tanie, a należy do priorytetów. Jeśli chcesz jednak, by Twój dom był piękny i nie przypominał od zewnątrz trwającej latami budowy, zadbaj także o fundusze na wykończenie elewacji domu. Ocieplenie domu warstwą termoizolacyjną oraz pomalowanie go w estetyczny sposób jest podstawowym krokiem do tego, żeby budynek wyglądał pięknie. Wybieraj raczej kolory neutralne, barwy ziemi i przytłumione, lekko przybrudzone odcienie. Weź pod uwagę to, że domu nie odmalowuje się często, więc postaw na kolor oraz fakturę, na których nie będzie widać zabrudzeń i ewentualnych drobnych uszkodzeń.   

Drzwi i okna

Bez tych elementów nie da się zbudować funkcjonalnego domu, jednak są to rzeczy, na których często się oszczędza. Dobre okna oraz drzwi są ozdobą domu. Jeśli ich kolor, fason, rozmiar i materiał wykonania są dopasowane do domu i do stylu, w jakim jest zaaranżowany dom, są wspaniałym dopełnieniem elewacji. Nie oszczędzaj na materiałach, wybierz drzwi trwałe i wytrzymałe, by nie blakły i nie niszczały od warunków pogodowych i atmosferycznych. Bardzo ważne, by drzwi były zewnętrzne, zaprojektowane do znoszenia wilgoci i różnych temperatur. Szeroki wybór drzwi zewnętrznych w wielu stylach oraz kolorach kupisz na https://inspiro.online/drzwi-zewnetrzne-wejsciowe. Dobrze wykonane drzwi i okna to także gwarancja komfortu termicznego, ponieważ zapewniają one szczelność i nie wpuszczą do Twojego domu zimnego powietrza.    

Podjazd przed domem 

Przestrzeń przed domem powinna być odpowiednio zagospodarowana. Usypany z piasku czy odłamków betonu podjazd będzie tworzyć nieestetyczny efekt, jakby dom nie był do końca urządzony. Niewykończony podjazd bardzo szpeci cały dom, nawet, jeśli sam budynek jest już ocieplony, otynkowany i pomalowany. Najlepiej i najbardziej klasycznie wyglądają podjazdy z kostki brukowej, które są też najbardziej przyjazne dla podwozia samochodu. Rodzajów, kolorów oraz tekstur kostek jest mnóstwo, więc możesz bez problemu dobrać taki styl, który najlepiej dopasuje się do całości. Możesz też zrobić prostą, betonową wylewkę, która nie jest już tak estetyczna i ozdobna, ale nadal – lepsze to, niż nic. Ostatnio popularność zyskują także podjazdy z kory, jednak niektórzy kierowcy twierdzą, że ten materiał może niekorzystnie wpłynąć na stan samochodu. Musisz ocenić samodzielnie, co będzie najlepsze dla Ciebie. 

Trawnik i zieleń dookoła domu

Wspaniałą ozdobą każdego domu są także rośliny i zieleń dookoła budynku. Jeśli masz przed domem wystarczająco dużo przestrzeni, by wysiać tam trawnik i posadzić kwiaty w rabatach, będzie to świetna dekoracja. Nie każdy dom ma jednak tyle miejsca. W sytuacji, kiedy do dyspozycji masz tylko niewielki kawałek wolnej przestrzeni, wystarczą kolorowe kompozycje w donicach, ustawionych na ganku. Dom na pewno zyska wtedy mnóstwo uroku!

Zdjęcie główne: vu anh/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najmodniejsze dekoracje świąteczne 2022
Najmodniejsze dekoracje świąteczne 2022
Dekoracje świąteczne mogą zaistnieć we wnętrzach jako figurki — wykonane z ceramiki, drewna, szkła, metalu, dumnie zaprezentują się na stole, komodzie, parapecie czy regale. Warto też zaopatrzyć się w kubki, talerze, filiżanki, miseczki i pokrywki z motywami zimowymi
Ostatnie wpisy
Jak wybierać naczynia do serwowania kawy?
Jak wybierać naczynia do serwowania kawy?