Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jak wybrać stół do jadalni?

Minimalistyczny dom/Urządzanie
Redaktor Blue Whale Press
Jak wybrać stół do jadalni?

Artykuł sponsorowany

Czy zastanawiałaś się kiedyś, jak wiele czasu spędzasz przy swoim stole jadalnym? To ważne centrum domowego życia, gdzie jedząc posiłki, jesteś ze swoją rodziną i bliskimi. Zadbaj więc o to, by stół w jadalni był wygodny, funkcjonalny, ale też by dobrze komponował się z aranżacją wnętrza. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i jak wybrać idealny stół. Sprawdź!

Stół w jadalni – ważny element wyposażenia domu czy nie?

Zanim przejdziemy do wskazówek ułatwiających wybranie stołu do jadalni, w pierwszej kolejności chcemy uświadomić Cię, dlaczego jest to tak ważne. Przede wszystkim przy stole spędzasz czas razem ze swoją rodziną, przyjaciółmi, znajomymi. Przy stole nie tylko jecie wspólnie posiłki, ale też rozmawiacie, gracie w gry planszowe, wykonujecie prace plastyczne czy po prostu pracujecie albo wykonujecie inne aktywności. 

Co ciekawe, odpowiednio dobrany stół – na przykład stół drewniany – może również wpłynąć na wygląd całego pomieszczenia, dodając mu stylu i elegancji, podkreślając charakter. W ten sposób mebel ten staje się nie tylko funkcjonalnym, ale również dekoracyjnym elementem domu.

Wybieramy stół do jadalni, czyli co trzeba wziąć pod uwagę?

Wybór stołu do jadalni może być wyzwaniem, szczególnie jeśli po raz pierwszy aranżujesz swoją przestrzeń. Zapewne jeszcze nie do końca wiesz, jakie parametry są ważne i czym się kierować podczas podejmowania decyzji. Podajemy sprawdzone wskazówki, które z pewnością ułatwią podjęcie decyzji i wybranie idealnego stołu do jadalni. Oto one:

  • rozmiar i kształt – w pierwszej kolejności ustal, jak dużą powierzchnię ma zajmować stół do jadalni i ile osób będzie z niego korzystać na co dzień, a ile od święta. U jednych lepiej sprawdzi się na przykład stół okrągły drewniany, u innych kwadratowy lub prostokątny;
  • styl i materiał – drugim istotnym parametrem jest to, by stół pasował do wnętrza, by korespondował z jego stylem. Nieco inaczej będzie się prezentować stół z naturalnego drewna z solidnymi nogami, a inaczej stół wykonany ze szkła, metalu lub innych tworzyw,
  • funkcjonalność – równie ważna jest też funkcjonalność i wygoda w użytkowaniu stołu. Co to oznacza? Być może na co dzień wystarczy Ci mały stół, ale jednocześnie chcesz bez problemu pomieścić większą grupę gości? Nie ma problemu. Wybierz stół rozkładany, przy którym standardowo usiądą cztery osoby, a po rozłożeniu osiem, a nawet i więcej;
  • budżet – nie mogło też zabraknąć aspektu finansowego. Urządzanie mieszkania czy remontowanie go wymaga sporych nakładów pieniężnych. Przeanalizuj, ile jesteś w stanie wydać na stół do jadalni, tak by spełniał on Twoje potrzeby.

Nie zastanawiaj się dłużej, tylko znajdź swój idealny stół do jadalni – oczywiście wykorzystując nasze porady. Powodzenia!

Fot.: Sidekix Media/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Eksperci SEO doradzają – branża lifestylowa musi się pozycjonować!
Eksperci SEO doradzają – branża lifestylowa musi się pozycjonować!
W sieci nie ma miejsca na pomyłki i wiem o tym każdy właściciel mniejszego lub większego sklepu, który największe zarobki generuje właśnie w internecie. Jakiekolwiek błędne decyzje w wielu przypadkach kończą się ogromnymi stratami nie tylko finansowymi, lecz także wizerunkowymi.
Ostatnie wpisy